Uber w Polsce się rozwija: tańsze przejazdy i dostępność w kolejnych miastach

Uber w Polsce się rozwija: tańsze przejazdy i dostępność w kolejnych miastach

11.03.2016 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uber na dobre rozgościł się w Polsce i zdobywa, mimo dostępności tylko w największych miastach, coraz większą popularność. Wiadomo już, że między innymi w związku z ekspansją usługi nad Wisłą, przejazdy z nią będą tańsze.

O popularności Ubera w Polsce niech świadczy odczuwalnie zwiększająca się liczba kierowców. W odróżnieniu od początków usługi w Polsce, dziś niezależnie od pory dnia użytkownicy nie powinni mieć większych problemów z szybkim znalezieniem transportu. Szef Ubera w Polsce, Kacper Winiarczyk, stwierdził dla PAP, że Polska to trzeci największy rynek Ubera w Europie, gdzie w samej stolicy przybywa 10 tys. użytkowników miesięcznie. W całej Polsce każdego miesiąca wyjeżdża na ulice siedmiu miast 3,5 tys. kierowców. A liczba ta może się wkrótce zwiększyć.

Firma posłużyła się doświadczeniami z amerykańskich miast, gdzie funkcjonuje znacznie dłużej i zdecydowała się obniżyć ceny, co ma jeszcze bardziej przyśpieszyć rozwój nad Wisłą. Od dziś startowa opłata za przejazd wynosi 5 zł (wcześniej 7 zł), za kilometr przyjdzie zapłacić 1,40 zł (wcześniej 1,50 zł), a za minutę przejazdu 0,30 zł (wcześniej 0,35 zł). Warto zwrócić uwagę na fakt, że nowe stawki są bardzo zbliżone do tych, w jakich przejazd był dostępny przed podwyżką, która miała miejsce w listopadzie zeszłego roku.

Obraz

Nowe ceny to nie jedyne informacje, jakie przekazał Winiarczyk: do końca roku do grona siedmiu miast, w których dostępny jest dziś Uber, dołączą kolejne dwa, jednym z nich będzie Łódź. Według nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji wiemy, że wkrótce Uber zawita także do Katowic. Co zatem kryje się za popularnością usługi? Trzeba przyznać, że kontakt za pośrednictwem aplikacji mobilnej, który w razie potrzeby można uzupełnić rozmową telefoniczną bezpośrednio z kierowcą, jest znacznie bardziej komfortowy, niż w przypadku tradycyjnych korporacji.

To zresztą nie jedyny przykład tego, jak aplikacje mobilne zmieniają przyzwyczajenia. Obok Ubera można na przykład wymienić aplikacje pozwalające na zamawianie posiłków, z klientem Pyszne na czele. Ich popularność dobitnie świadczy o tym, że interfejs aplikacji mobilnej jest znacznie bardziej przejrzystym rozwiązaniem, niż kontaktowanie się z usługodawcą za pomocą zwykłego połączenia telefonicznego. Nie byłoby zatem szczególnie zaskakujące, gdyby po przejazdach czy zamawianiu jedzenia, kolejne usługi zyskiwały swoje odpowiedniki Ubera, które zdobędą dużą popularność także w Polsce.

A to może być zaledwie początek ekspansji Ubera w Polsce. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy trzecim rynkiem w Europie, można zakładać, ze wkrótce zostaną sukcesywnie udostępnianie kolejne aspekty usługi dostosowane do lokalnych potrzeb. Pierwszy tego naszej bazie programów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)