Ubisoft potwierdza odejście od uciążliwego DRM

Ubisoft potwierdza odejście od uciążliwego DRM

05.09.2012 11:06

Był taki czas, kiedy gry komputerowe firmy Ubisoft wymagały do działania stałego dostępu do Internetu, co naturalnie wywołało niemałą burzę pośród tych, którzy cenili sobie legalne oprogramowanie. Bez podłączenia do sieci nie dało się nic zrobić, nawet jeśli nie bawiliśmy się z innymi online, lecz w pojedynkę rozgryzaliśmy tryb fabularny. Wobec licznych głosów sprzeciwu, nastawienie producenta i wydawcy w końcu się zmieniło, aczkolwiek o cichym, nieoficjalnym pożegnaniu uciążliwego DRM się jakoś dziwnie nie wspominało — aż do teraz.

Obraz

Wsłuchaliśmy się w odzew i od czerwca zeszłego roku wszystkie gry PC wymagają jedynie jednorazowej aktywacji przez Internet po zainstalowaniu, a potem żaden problem bawić się offline — potwierdza Stephanie Parlotti z Ubisoftu, równocześnie zapewniając, że nie ma powrotu do starych praktyk, uważanych przez wielu użytkowników za chybione. Pożegnaliśmy więc obawę, iż nagle coś rozłączy nas w trakcie misji i przyjdzie ją przechodzić od nowa po ponownie ustanowionym połączeniu. Podkreśla się, że nadchodzące Assassin's Creed III nie utrudni nam życia.

Wspomina się też o nielimitowanej liczbie aktywacji produktu oraz komputerów, na których grę zainstalujemy. Naturalnie przy korzystaniu z funkcji sieciowych tytułów Ubi, albo zabawie z innymi, bez Internetu się nie obędzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)