Ubuntu 11.04 także z interfejsem Unity 2D

14.01.2011 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy słabszych komputerów mogą spać spokojnie - Ubuntu 11.04 dostępne będzie zapewne także z interfejsem Unity 2D.

Kiedy Canonical zapowiedział wprowadzenie Unity do Ubuntu 11.04 jako domyślny interfejs graficzny, w środowisku zawrzało. Jednym ognisk zapalnych było zrezygnowanie z GNOME Shell jako domyślnego interfejsu graficznego. Mark Shuttleworth, założyciel firmy, uznał jednak, że GNOME przyda się zdrowa konkurencja. Wkrótce później zaczęły pojawiać się głosy, że Unity wymagające kart graficznych obsługujących 3D, będzie zbyt dużym obciążeniem dla wysłużonych komputerów. Wątpliwości te rozwiał Bill Filler z firmy Canonical. Na swoim blogu wyjaśnił, że w Ubuntu 11.04 pojawi się także interfejs Unity 2D przeznaczony dla platform, które nie spełniają wymagań Open GL dla Unity. Dlatego też Unity 2D wykorzystywać będzie biblioteki Qt/QML służące do tworzenia graficznego interfejsu użytkownika aplikacji.

Filler zamieścił również zrzuty ekranu prezentujące wygląd Unity 2D. Interfejs będzie oczywiście różnił się od wersji 3D, pojawi się w nim wiele funkcji z Ubuntu 10.10. Niestety, oryginalny wpis na temat Unity 2D został usunięty, jego fragmenty można przeczytać obecnie na OMG Ubuntu. Być może wiadomość Fillera była przedwczesna i Canonical chciałby poczekać jeszcze z ogłoszeniem Unity 2D. Przypomnijmy, że Canonical poinformował o wprowadzeniu Unity jako domyślnego interfejsu dla Ubuntu 11.04 pod koniec października zeszłego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (25)
Zobacz także