Ubuntu jak Windows Longhorn

Ubuntu jak Windows Longhorn

02.12.2010 18:59

Pojawiło się wydanie Milestone 4 beta paczki Longhorn Linux. Jest to narzędzie umożliwiające wprowadzenie wyglądu systemu Windows Longhorn do Ubuntu.

Windows Longhorn to niezrealizowany projekt Microsoftu, który miał stać się następcą systemów Windows XP i Windows 2003. Został on zarzucony w 2005 roku, a jego miejsce zajął Windows Vista, który notabene korzystał z nazwy Longhorn jako nazwy kodowej. Projekt Longhorn został właśnie wskrzeszony, ale przez... fanów Linuksa. Postanowili oni na podstawie dostępnych wiadomości zrekonstruować zarzucony system Microsoftu w formie graficznej nakładki na Ubuntu. Udało się wprowadzić już takie narzędzia jak Longhorn Style Explorer czy pulpit z opcjonalnym paskiem bocznym.

Zostało jeszcze sporo do zrobienia, aby projekt był w pełni funkcjonalny. Twórcy zapraszają do udziału w pracach - można zgłaszać się za pośrednictwem oficjalnego forum. Udostępniono również zrzuty ekranu prezentujące projekt. Użytkowników Ubuntu zapraszamy również do zapoznania się z artykułami na temat zmiany wyglądu systemu na wzór Mac OS X. Longhorn Linux Transformation Pack w wersji Milestone 4 beta można pobrać ze stron lhlinux.org.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)