WindowsNarzędziaInne narzędziaUbuntu (obraz ISO)
Ubuntu (obraz ISO) ikona

Ubuntu (obraz ISO)23.04

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ubuntu to bardzo popularna, darmowa dystrybucja Linuksa, która stworzona została do użytku domowego oraz biurowego. Bazuje ona na Debianie i charakteryzuje się przyjazną powłoką graficzną, prostą obsługą, a także dostępnością dużej ilości łatwych do zainstalowania aplikacji i gier.

Ubuntu
Ubuntu© Ubuntu.com

System operacyjny Ubuntu po raz pierwszy udostępniony został w październiku 2004 roku jako tymczasowy fork popularnego Debiana. Od tego czasu trwają nieustanne prace nad rozwojem tego środowiska operacyjnego, które z roku na rok cieszy się coraz to większą rzeszą społeczności. Na popularność Ubuntu wpływ ma jego prosta obsługa, wsparcie dla olbrzymiej ilości urządzeń komputerowych, wygodne graficzne konfiguratory i wbudowany mechanizm do sprawnej instalacji przydatnych aplikacji i gier. System opiera się na środowisku graficznym GNOME i powłoce UNITE.

Poza standardowym wydaniem Ubuntu udostępniana jest również odmiana o wydłużonym wsparciu oznaczona jako LTS (Long Time Support).

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • dwurdzeniowy procesor o częstotliwości pracy 2 GHz (lub lepszy)
  • 4 GB pamięci RAM
  • 25 GB wolnej przestrzeni dyskowej
  • aktywne połączenie internetowe
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.02 oceny
Twoja ocena
ProducentCanonical
Liczba pobrań3 021
Data aktualizacji20 kwi 2023
Rozmiar pliku4816.80 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Ubuntu (obraz ISO) ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)