UC Browser UWP – przetestowaliśmy nową przeglądarkę na Windowsa 10

UC Browser UWP – przetestowaliśmy nową przeglądarkę na Windowsa 10

UC Browser UWP – przetestowaliśmy nową przeglądarkę na Windowsa 10
13.03.2017 16:22

Przeglądarek nigdy za wiele – z takiego założenia zdają się wychodzić twórcy UC Browser. Udostępnili oni właśnie nową aplikację Universal Windows Platform, którą testować można już na urządzeniach z najnowszym systemem Microsoftu. Testować, bo zapowiada się ona całkiem interesująco, jednak na aktualnym etapie rozwoju ma jeszcze sporo mankamentów.

Obraz

Na pewno jednak nie pod względem funkcjonalności. Już teraz nowa UC Browser UWP (tak bowiem brzmi pełna nazwa nowej przeglądarki) oferuje całkiem sporo. Poza takimi oczywistościami, jak tryb prywatny, menedżer haseł czy tryb czytania, UC Browser UWP umożliwia obsługę gestami, wprowadzanie adresu czy wyszukiwanej frazy na podstawie poleceń głosowych, a nawet synchronizację danych pomiędzy instalacjami.

Nie mogło oczywiście zabraknąć menedżera pobierania i przeglądarki historii, jednak możliwości konfiguracyjne ograniczone do minimum. Jeżeli chodzi o interfejs, to UC Browser UWP całymi garściami czerpie z Edge'a. Kolejne przyciski są od siebie oddalone, przez co UC Browser UWP sprawdzi się na tabletach z pełnym Windowsem 10 i to do ich posiadaczy jest przede wszystkim adresowana. Niestety, aktualnie przeglądarka działa odczuwalnie wolniej niż choćby Edge, zaś już podczas naszych pierwszych testów zdarzyły się błędy, a nawet zawieszenie się programu. Ponadto kuleje także mechanizm sugestii, który albo wczytuje całe adresy z historii, albo sugeruje wyszukiwanie fraz po mandaryńsku.

Obraz

Program ma spory apetyt na RAM (2 GB w wymaganiach minimalnych), co faktycznie jest odczuwalne. Testy nowej przeglądarki na Windowsa 10 możemy jednak polecić Czytelnikom z wydajniejszymi urządzeniami. Można liczyć na to że aktualne mankamenty zostaną dopracowane, zaś Windows 10 doczeka się nowej, całkiem funkcjonalnej przeglądarki. Aplikację można znaleźć w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)