UE zezwala na przejęcie McAfee przez Intela

27.01.2011 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Unia Europejska, zgodnie z zapowiedzią, ogłosiła decyzję komisji antymonopolowej w sprawie przejęcia McAfee przez Intela. Regulatorzy zezwolili na finalizację transakcji pod pewnymi warunkami.

Po analizie umowy poważne wątpliwości członków komisji wzbudziły plany Intela związane z umieszczaniem systemów zabezpieczających w procesorach. Komisarze obawiali się wprowadzenia transakcji wiązanych, gdzie produkty McAfee byłyby dostępne wyłącznie z niektórymi produktami Intela i miałyby specjalny dostęp do sprzętu. Dzięki temu byłyby potencjalnie wydajniejsze, niż programy konkurencji. Aby rozwiać wątpliwości komisarzy, Intel złożył deklarację mówiącą, że produkty korzystające z technologii Intela i McAfee będą kompatybilne z produktami innych firm, a oprogramowanie McAfee nie będzie faworyzowane. Ta deklaracja została uznana przez komisję za wystarczającą podstawę do zawieszenia postępowania i udzielenia zgody na połączenie firm. Kolejny etap badania transakcji trwałby 4 miesiące.

Wykupienie większości udziałów McAfee przez Intela za 7,7 miliarda dolarów zostało ogłoszone w sierpniu ubiegłego roku. Amerykańska Federalna Komisja Handlu zgodziła się na przejęcie McAfee przez Intela w grudniu 2010.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)