Ukradł wirtualny nóż z gry "CS:GO". Grozi mu nawet 8 lat więzienia

Ukradł wirtualny nóż z gry "CS:GO". Grozi mu nawet 8 lat więzienia

CS:GO/fot. materiały prasowe
CS:GO/fot. materiały prasowe
03.02.2021 14:53

Czeska policja poinformowała, że policja poszukuje złodzieja wirtualnego noża z gry "Counter-Strike: Global Offensive". Gracz sprzedał przedmiot na aukcji za 30 tys. koron, czyli ok. 5,3 tys. złotych i miał otrzymać pieniądze po tym, jak wyśle przedmiot kupującemu. Tak się jednak nie stało.

Do zdarzenia doszło w rejonie Pilzna, jednak czeska policja przyznała, że podobne sytuacje mają miejsce dość często na terenie całego kraju. Surowa kara - pozbawieniewolności nawet na 8 lat - nie odstrasza cyberoszustów, ale policja nie bagatelizuje sprawy.

Sprawę opisuje w ten sposób: "Poszkodowany zgłosił się na policję 17 stycznia 2021 roku. Przyznał, że zgodził się sprzedać wirtualny przedmiot za prawie 30 tys. koron. Za przedmiot wpłacono depozyt w wysokości 4 tys. koron (ok. 695 zł). Kupujący miał przelać resztę kwoty po otrzymaniu przedmiotu. Tak się jednak nie stało".

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158093454325686]

Policja poinformowała, że wszczęła postępowanie karne w związku z podejrzeniem popełnienia oszustwa, ale śledztwo wciąż trwa. Na razie nie znamy więcej szczegółów sprawy, ale oszustowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Tak wysoki wymiar kary wiąże się z przedłużających się w Czechach stanem wyjątkowym.

Jeśli chodzi o sam przedmiot, to też nieznany za wielu szczegółów. Nie wiadomo, czym wyróżniał się nóż, że ktoś byłby skłonny zapłacić za niego prawie 5,3 tys. złotych.

[frame]Pobierz Counter-Strike: Global Offensive Free Edition z naszego katalogu [/frame]

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)