WindowsArchiwumProgramy archiwalneUlead PhotoImpact

Ulead PhotoImpactX3

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Interesujący, rozbudowany i stosunkowo niedrogi pakiet programów do tworzenia i edycji grafiki kierowany przede wszystkim do użytkowników domowych. Główna aplikacja pakietu, PhotoImpact X3 to uniwersalny program graficzny przeznaczony do tworzenia i edycji grafiki rastrowej, umożliwiający obróbkę zdjęć, opracowywanie wyglądu stron internetowych, a także pozwalający na tworzenie grafiki na potrzeby m.in. menu i okładek płyt DVD, które mogą być następnie eksportowane do programów Ulead DVD MovieFactory i VideoStudio. Program zawiera także gotowe szablony umożliwiające przygotowywanie kalendarzy czy pocztówek ze zdjęciami. Oprócz PhotoImpact X3, w skład pełnej wersji pakietu wchodzą także programy Painter Essentials 3 - do cyfrowego malowania (w szczególności przy pomocy tabletu) oraz MediaOne Plus - program do zarządzania zasobami multimedialnymi i generowania wideo pokazów slajdów.

Zgodnie z najnowszym trendami, w programie duży nacisk położono na obróbkę fotografii. PhotoImpact X3 posiada rozbudowane ale łatwe w obsłudze narzędzia do retuszu zdjęć, dzięki którym możliwe jest m.in. usuwanie rys i efektu czerwonych oczu, wyostrzanie obrazu, usuwanie szumów, cieniowanie, wygładzanie i transformowanie kolorów czy automatyczna korekta balansu bieli. Program oddaje do dyspozycji także szereg różnego rodzaju filtrów, które pozwalają na łatwą, a efektowną modyfikację zdjęć oraz wspomaga tworzenie obrazów w technice HDR. Program umożliwia otwieranie plików we wszystkich najpopularniejszych formatach (m.in. JPEG, GIF, BMP, PNG i wiele innych), w tym także plików PSD - stworzonych w programie Adobe Photoshop czy RAW - bezstratnych zdjęć z aparatów cyfrowych. W najnowszej wersji X3, oprócz nowych opcji korekcji fotografii, program został wzbogacony o szereg funkcji pozwalających na dalszą zabawę ze zdjęciami - tworzenie kolaży, kalendarzy, pocztówek czy rysunkowych komiksów ze zdjęć, które można zapisać w cyfrowej postaci bądź wydrukować. Efektownym gadżetem jest opcja tworzenia realistycznych chmur, którymi można upiększyć zdjęcie czy zrobić z nich napis. Poza tym w pakiecie znalazły narzędzia uatrakcyjniające wygląd domowych filmów DVD (okładki, menu DVD itp.) wraz z przydatnymi i atrakcyjnymi graficznie szablonami. Nowością są także wchodzące w skład pakietu programy: MediaOne Plus - pozwalający na zarządzanie zasobami multimedialnymi, a także świetny program Painter Essentials 3. Painter Essentials 3 to ograniczona funkcjonalnie ale jednocześnie atrakcyjna cenowo odmiana programu Corel Painter. Podobnie jak swój pierwowzór, Corel Painter Essentials, nie jest klasycznym programem do służącym do edycji grafiki rastrowej ale przede wszystkim narzędziem do kreatywnego, "cyfrowego malowania" przy pomocy komputera. Program oferuje zestawy cyfrowych pędzli, materiałów malarskich i tekstur wiernie oddających wygląd i zachowanie ich tradycyjnych odpowiedników, co pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych, często nieosiągalnych w innych programach, efektów. Co równie ciekawe, Corel Painter Essentials umożliwia także taką obróbkę już posiadanych materiałów (np. fotografii) aby wyglądały jak np. namalowane farbą olejną obrazy. Uwaga! 1. Wersja testowa nie zawiera programów Corel Painter Essentials 3 oraz MediaOne Plus. Wersję testową pierwszego z nich można pobrać osobno w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej. 2. Ze względu na duży rozmiar pliku instalacyjnego rekomendujemy użycie jednego z akceleratorów pobierania plików, które można znaleźć w dziale PROGRAMY -> Internet i komunikacja -> Akceleratory pobierania plików

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.52 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań93 724
Data aktualizacji16 sty 2008
Rozmiar pliku163.44 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)