Umowa między Nokią i Microsoftem ostatecznie zawarta

Umowa między Nokią i Microsoftem ostatecznie zawarta

21.04.2011 17:19

Stało się - Microsoft i Nokia ostatecznie podpisali umowę o współpracy, która zaowocuje w niedługim czasie smartfonami fińskiego producenta z systemem Windows Phone 7.

Jak czytamy w oświadczeniu prasowym, po dwóch miesiącach od ogłoszenia zawarcia umowy, w końcu doszło do definitywnego przypieczętowania współpracy między spółkami. Prace nad wdrożeniem Windows Phone 7 w smartfonach Nokii już trwają, a pierwsze telefony powinny pojawić się w sprzedaży na początku przyszłego roku. Nokia oprócz sprzętu dostarczy także mapy, nawigację i usługi związane z geolokalizacją. Z kolei Microsoft poza systemem wprowadzi do smartfonów funkcje znane z Binga, reklamy czy integrację z serwisami społecznościowymi. Warto zaznaczyć, że Bing pojawi się nie tylko w telefonach Nokii z Windows Phone 7, a technologie nawigacyjne fińskiej firmy będą szerzej wykorzystane również w produktach Microsoftu.

Co więcej, zostanie otwarty e-sklep dla Windows Phone 7 bazujący na Windows Phone Marketplace, ale przeznaczony tylko dla telefonów Nokii. Dostępne tam aplikacje będą przeznaczone także dla systemu Symbian. Według prognoz umowa z Nokią może być świetnym interesem dla Microsoftu, wartym wydania 1 mld dolarów. Zarówno Gartner jak i IDC przewidują znaczny wzrost popularności Windows Phone 7 do 2015 roku - w zależności od prognoz do 19,5% albo 20,9%.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)