Unreal Engine 4.1 pozwoli tworzyć gry na Xbox One, PlayStation 4 oraz Linuksa

Strona głównaUnreal Engine 4.1 pozwoli tworzyć gry na Xbox One, PlayStation 4 oraz Linuksa
25.04.2014 15:55

Pojawiła się pierwsza większa aktualizacja do Unreal Engine 4, przynosząca wsparcie dla konsol nowej generacji oraz Linuksa. Epic Games jest już kolejną firmą, która zapowiedziała wydanie swojego silnika do tworzenia gier na systemy operacyjne GNU/Linux. Czy SteamOS od Valve zaczyna przynosić pokładane w nim nadzieje?

bEiUCWkB

Unreal Engine to jeden z najpopularniejszych silników. Lista gier stworzonych z wykorzystaniem oprogramowania Epic Games jest imponująca, wśród wielu produkcji znajdziemy takie tytuły jak Batman: Arkham City, Gears of War i Mass Effect. Najnowsza odsłona tego silnika do tworzenia gier została wydana 19 marca 2014 roku. Producent zapowiedział, że zmiany w Unreal Engine 4 w porównaniu do poprzednich wersji będę wprowadzane znacznie szybciej. Na początku kwietnia informowaliśmy Was, że Epic Games zapowiedziało kolejną wersję swojego silnika. Pierwsza większa aktualizacja właśnie została wydana i przynosi ze sobą wsparcie dla Xboxa One, PlayStation 4 oraz Linuksa.

Unreal Engine 4.1 to z pewnością duży krok w kierunku popularyzacji SteamOS. Wsparcie Epic Games dla Linuksa powinno zachęcić producentów do tworzenia gier komputerowych również na tę platformę. Dodatkowo ta aktualizacja silnika pozwoli tworzyć gry na PlayStation 4, które będą korzystały z Project Morpheus, czyli gogli do wirtualnej rzeczywistości od Sony. W przypadku Xbox One publikować gry na konsolę Microsoftu będą mogły również studia korzystające z programu ID@Xbox.

350104520271095745

Producenci chcący korzystać z możliwość silnika od Epic Games muszą płacić 19 dolarów miesięcznie i 5% od przychodów ze sprzedaży danego tytułu. Unreal Engine może być wykorzystany do tworzenia gier na PC, OS X, iOS, Android, HTML5 i Oculus Rift VR. Niestety wsparcie dla Windows Phone nie jest jeszcze oferowane, ale Epic Games zapowiedziało, że niedługo taka możliwość powinna się pojawić.

bEiUCWkD

Jest to już kolejne zaangażowanie dużej firmy w tworzenie gier na systemy operacyjne GNU/Linux. Chyba w końcu działania Valve przynoszą wyczekiwane skutki. Czy ich SteamOS stanie się poważną konkurencją wobec konsol nowej generacji, a zwłaszcza wobec systemu Windows? Jeśli na Linuksa będą trafiać tytuły AAA, to czekają nas naprawdę ciekawe czasy. .

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEiUCWlz