Uruchom aplikacje z Androida na przeglądarce Chrome

Uruchom aplikacje z Androida na przeglądarce Chrome
Tomek Kondrat

20.09.2014 00:02, aktual.: 21.09.2014 09:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czerwcowa konferencja Google I/O przyniosła wiele innowacyjnych rozwiązań w mniejszy lub większy sposób związanych z Androidem. Jednym z bardziej interesujących była możliwość uruchamiania aplikacji Androida na Chrome OS. Jak się okazało, androidowe aplikacje można również uruchamiać na przeglądarce Google Chrome i to na trzech najpopularniejszych systemach operacyjnych – Windowsie, Maku oraz Linuksie..

Jest to możliwe dzięki projektowi, za którym stoi programista Vlad Filippov. Programista ten napisał dodatek do przeglądarki Chrome umożliwiający uruchamianie zmodyfikowanych plików APK. Stworzone środowisko uruchomieniowe zostało nazwane ARChon i działa ono zarówno na Chrome OS, jak i na przeglądarkach Chrome oraz Chromium począwszy od wersji 37. Autor udostępnił również narzędzie pozwalające na manualne konwertowanie plików, dzięki czemu użytkownicy mogą sami eksperymentować i korzystać ze swoich ulubionych aplikacji bez konieczności użycia smartfona.

Obraz

Aby skorzystać z ARChona należy pobrać lub sklonować projekt z Bit Bucketa. Rozpakowane rozszerzenie należy wczytać z poziomu menadżera rozszerzeń. Aby zainstalować rozszerzenie spoza sklepu, konieczne jest włączenie trybu programisty. Aplikacje oraz gry po konwersji wczytuje się w ten sam sposób. Po kliknięciu na opcję Uruchom aplikacja powinna wystartować, a użytkownik będzie w stanie z niej korzystać.

Autor przygotował wersję demonstracyjną popularnej gry 2048, którą można pobrać z tej strony. W przypadku korzystania z Chromebooków należy zastąpić oficjalne środowisko uruchomieniowe zaprezentowane przez Google.

Pełen zestaw instrukcji można odnaleźć w sporządzonej dokumentacji, która znajduje się na Githubie. Możliwość uruchamiania aplikacji systemu Android w przeglądarce Chrome jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, które uatrakcyjnia tę przeglądarkę. W sklepie Google Play znajduję się ponad 1,3 miliona aplikacji, które mogą znaleźć zastosowanie na komputerach osobistych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)