USA ma obowiązek chronić Internet - twierdzi NSA

08.09.2010 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stany Zjednoczone mają obowiązek zapewniać bezpieczeństwo Internetowi, stwierdził szef amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Nie powiedział tylko, w jaki sposób.

Jak donosi serwis ThreatPost, generał Keith Alexander podczas wystąpienia na Gov 2.0 Summit stwierdził, że jego kraj powinien przejąć rolę lidera w zapewnianiu bezpieczeństwa w Sieci. Chodzi przede wszystkim o ochronę przed cyberatakami, które mogą zagrozić Internetowi. Zdaniem wojskowego rola rządu powinna dotyczyć zarówno publicznych domen jak i prywatnych witryn. Stworzyliśmy Internet i wydaje mi się, że powinniśmy być pierwszymi, którzy wezmą się za jego ochronę - miał powiedzieć szef Agencji. Alexander nie podał jednak żadnych szczegółów na temat planowanej strategii, która miałaby zapewnić bezpieczeństwo w Internecie.

Wypowiedź generała to nie pierwszy raz, kiedy w Ameryce pojawiają się pomysły nadzoru Sieci. W czerwcu informowaliśmy o pomysłach senatora Joe’a Liebermana, który zaproponował, aby w sytuacji krytycznej... wyłączyć Internet. Rząd Baracka Obamy pracuje też nad strategicznym planem walki z piractwem. Jak zawsze w takim przypadku pojawia się pytanie, czy ewentualne działania Stanów Zjedocznonych przyniosą więcej pożytku, czy też szkód globalnej Sieci?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)