USA ma obowiązek chronić Internet - twierdzi NSA

USA ma obowiązek chronić Internet - twierdzi NSA

08.09.2010 14:41

Stany Zjednoczone mają obowiązek zapewniać bezpieczeństwo Internetowi, stwierdził szef amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Nie powiedział tylko, w jaki sposób.

Jak donosi serwis ThreatPost, generał Keith Alexander podczas wystąpienia na Gov 2.0 Summit stwierdził, że jego kraj powinien przejąć rolę lidera w zapewnianiu bezpieczeństwa w Sieci. Chodzi przede wszystkim o ochronę przed cyberatakami, które mogą zagrozić Internetowi. Zdaniem wojskowego rola rządu powinna dotyczyć zarówno publicznych domen jak i prywatnych witryn. Stworzyliśmy Internet i wydaje mi się, że powinniśmy być pierwszymi, którzy wezmą się za jego ochronę - miał powiedzieć szef Agencji. Alexander nie podał jednak żadnych szczegółów na temat planowanej strategii, która miałaby zapewnić bezpieczeństwo w Internecie.

Wypowiedź generała to nie pierwszy raz, kiedy w Ameryce pojawiają się pomysły nadzoru Sieci. W czerwcu informowaliśmy o pomysłach senatora Joe’a Liebermana, który zaproponował, aby w sytuacji krytycznej... wyłączyć Internet. Rząd Baracka Obamy pracuje też nad strategicznym planem walki z piractwem. Jak zawsze w takim przypadku pojawia się pytanie, czy ewentualne działania Stanów Zjedocznonych przyniosą więcej pożytku, czy też szkód globalnej Sieci?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)