USCG ma problemy z pozywaniem piratów

USCG ma problemy z pozywaniem piratów

07.12.2010 16:22

Amerykańska organizacja USCG została zmuszona do porzucenia 97% spośród pozwów przeciwko piratom. Powód to błędy we wnioskach skierowanych do sądu.

Jak informowaliśmy pod koniec lipca, USCG zwrócił się do 15 firm prawniczych o pomoc w formułowaniu pozwów przeciwko użytkownikom sieci BitTorrent. Oskarżono tysiące piratów, którzy dzielili się między innymi filmem „Far Cry”. Za umorzenie sprawy USCG żądał od każdego z nich 1,5 tys. dolarów. Zdaniem sądu firma nie ma jednak prawa pozywać wszystkich piratów. Sędzia Rosemary Collyer stwierdziła, że pozwy muszą być ograniczone tylko do osób zamieszkujących obszar podlegający jurysdykcji danego sądu.

Jak donosi TorrentFreak, USCG dostosował się do postanowień wymiaru sprawiedliwości, przedstawiając nowy pozew ograniczony jedynie do mieszkańców Dystryktu Kolumbii. Oznacza to, że około 97% pozwanych osób nie zostało uwzględnionych w nowym wniosku. USCG będzie musiał wypełnić wiele podobnych pozwów na potrzeby lokalnych sądów, jeśli chce pozwać wszystkich piratów. To zaś może oznaczać dużą stratę czasu, a także pieniędzy. Pod koniec sierpnia informowaliśmy o podobnych problemach USCG z pozwami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)