Usługi Google Play i Gboard: do testów beta zapisać może się już każdy

Usługi Google Play i Gboard: do testów beta zapisać może się już każdy03.03.2017 12:19
Usługi Google Play i Gboard: do testów beta zapisać może się już każdy

Dobre wieści dla wszystkich użytkowników Androida, którzy nie boją się eksperymentów, a zarazem lubią otrzymywać nowości w pierwszej kolejności. Google rozszerzyło swój program otwartych testów beta.

Odtąd każdy może zapisać się do testów wersji beta klawiatury Gboard. Zachęcić do tego może udostępniona właśnie testowa funkcja, integrująca klawiaturę z Tłumaczem Google. Wystarczy pacnąć przycisk Google, a następnie wybrać ikonę Tłumacza, aby móc tłumaczyć wpisany tekst we wszystkich dostępnych w usłudze językach i w obu kierunkach. Wymagane jest do tego połączenie z Internetem.

350196112159958977

Drugą aplikacją, jaka została udostępniona do otwartych testów beta są Usługi Google Play. Tę możliwość można traktować, jako zapowiedź popularyzacji Google Assistant, który został dziś udostępniony posiadaczom smartfonów z Androidem Marshmaloow i Nougat na terenie Stanów Zjednoczonych.

Z czasem jednak ma on trafić do szerszego grona odbiorców, wraz z kolejnymi wersjami językowymi. Także w przypadku klawiatury Gboard docelowo możemy się spodziewać integracji z asystentem Google. Warto dać szansę udostępnionym wersjom beta, zwłaszcza że harmonogram prac Google gwarantuje na ogól stabilne i sprawne działania nawet aplikacji testowych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)