Uwaga posiadacze Xiaomi z czystym Androidem! Wstrzymajcie się z aktualizacją

Uwaga posiadacze Xiaomi z czystym Androidem! Wstrzymajcie się z aktualizacją30.01.2018 13:47
Uwaga posiadacze Xiaomi z czystym Androidem! Wstrzymajcie się z aktualizacją

Xiaomi Mi A1 już na papierze zapowiadał się na urządzenie wręcz skrojone na polski rynek. Niedrogi wysokiej jakości średniak, który jako jedyny w portfolio chińskiego producenta dostarczany jest z niezmodyfikowanym Androidem znalazł w Polsce wielu nabywców. Mamy dla nich jednak kiepskie wieści.

Między innymi społeczność Reddita i XDA Developers zgłasza problemy z pracą urządzenia po aktualizacji do Androida Oreo. Najpoważniejszy stanowi nagłe skrócenie czasu pracy na jednym ładowaniu. Część użytkowników raportuje, że nawet przy minimalnym wykorzystaniu smartfona konieczne jest ładowanie nawet dwa razy na dzień, co przy pojemności akumulatora rzędu 3080 mAh może być wyłącznie wynikiem błędu.

To nie jedyne problemy, jakie powodować ma aktualizacja systemu operacyjnego do Androida Oreo. Zawodzić ma także czytnik linii papilarnych, który teraz działa z dużym opóźnieniem – skaner, który dotąd reagował błyskawicznie ma teraz potrzebować do przetworzenia danych nawet jednej sekundy. Usterka nie jest zatem szczególnie poważna, ale należy do najbardziej irytujących.

Xiaomi wie już o problemach i trwają prace nad poprawkami. Producent nie podał jednak konkretnych terminów udostępnienia aktualizacji. W rezultacie jedynym, co możemy w tej chwili zalecić użytkownikom Xiaomi Mi A1 jest tymczasowe wstrzymanie się z aktualizacją do Androida Oreo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)