Użytkownicy Spotify skarżą się na nowy interfejs. Twórcy niepotrzebne ukryli przycisk „Powtórz”

Użytkownicy Spotify skarżą się na nowy interfejs. Twórcy niepotrzebne ukryli przycisk „Powtórz”

20.02.2019 12:11, aktual.: 20.02.2019 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po przeprowadzeniu testów, Spotify zdecydował się wprowadzić odświeżony interfejs u wszystkich użytkowników. Zmiany nie są duże, można je określić po prostu niewielką ewolucją. Mimo tego, pojawia się coraz więcej głosów, że nowe rozmieszczenie przycisków negatywnie odbija się na komforcie użytkowania aplikacji.

Główne wytyczne, przy projektowaniu odświeżonego wyglądu, dotyczyły ujednolicenia interfejsu. Odtwarzacz w wyglądzie podstawowym, jak i ten pojawiający się przy materiałach wideo, wreszcie ma taki sam wygląd. Dzięki czemu, wybrane utwory nie wprowadzają niepotrzebnego zamieszania. Pomysł jak najbardziej na plus.

Obraz

Jednakże, nie wszystkie decyzje można uznać za krok w dobrym kierunku. Serwis The Verge, powołując się na liczne skargi użytkowników umieszczone na Reddit, zwraca uwagę na przeniesienie przycisku Powtórz. Wcześniej był on widoczny na ekranie głównym, pozwalając na włączenie powtarzania całej playlisty lub wybranego utworu. Natomiast teraz, aby zyskać dostęp do tej funkcji, trzeba otworzyć menu z dodatkowymi opcjami (trzy kropki w prawym górnym rogu).

Co więcej, niezadowoleni użytkownicy dodają, że niepotrzebnie na pierwszy plan został wyciągnięty przycisk udostępniania. Znacznie częściej korzystali oni bowiem z funkcji powtarzania niż z opcji udostępnienia utworu na serwisach społecznościowych.

Niewykluczone, że twórcy Spotify zdecydują się przywrócić przycisk Powtórz na ekran główny, gdy tylko liczba skarg zauważalnie wzrośnie. Spotify bowiem dość często eksperymentuje z interfejsem mobilnej aplikacji, starając się znaleźć optymalne rozwiązanie. Z kolei w przypadku wyglądu aplikacji skierowanej na komputery można mówić o stagnacji, co niekoniecznie jest wadą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)