r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Spotify 8.4.3

Strona główna iOS Multimedia Streaming muzyki

Spotify to aplikacja oferująca dostęp do obszernego katalogu muzyki, należącego do usługi o tej samej nazwie, którego zasoby można odtwarzać po uprzednim podłączeniu Internetu, bądź składować na urządzeniu, by mieć do nich dostęp w trybie offline. Ponadto osobom chętnie poszerzającym horyzonty aplikacja umożliwia odkrywanie nowych zespołów, czy to sugerując konkretnych wykonawców, czy też odtwarzając radio z określonym typem muzyki.

Galeria programu

Dostęp do muzyki jest niemal nieograniczony. Każdy użytkownik może, od razu po utworzeniu konta (możliwe jest logowanie przez Facebooka), zacząć odtwarzać dowolne utwory. Wystarczy wpisać nazwę wykonawcy w wyszukiwarce, a następnie wybrać konkretny album. W celu zapisania muzyki w pamięci urządzenia należy stworzyć playlistę, umieścić w niej utwory, a samą listę skonfigurować, by była dostępna offline. Celem odtworzenia radia należy wybrać jeden z kilkudziesięciu tagów, reprezentujących przede wszystkim najpopularniejsze nurty muzyczne. Gdyby to nie wystarczało, zawsze istnieje możliwość odtwarzania radia o dowolnym charakterze, wystarczy zamiast wybierania ogólnie ujętej nazwy gatunku, znaleźć konkretnego wykonawcę bądź płytę, a następnie odtworzyć bazujące na tym „radio”, wykorzystując odpowiednią opcję z menu. Inną drogą do odkrycia nowych brzmień jest korzystanie z playlist tworzonych przez innych użytkowników. Często są to ogromne biblioteki zawierające tysiąc i więcej utworów w założeniach pasujących do opisu danej playlisty. Najlepiej dostosowana playlista, to ta własnoręcznie stworzona. Można dodawać wszystkie utwory do domyślnie istniejącej playlisty zaznaczając je gwiazdką lub stworzyć nową, nadać jej nazwę i w niej umieszczać utwory. Ostatnią wartą wymienienia cechą usługi, jest lista polecanych wykonawców. Przesłuchiwana z poziomu aplikacji muzyka stanowi coraz większą bazę, którą analizują algorytmy Spotify i na tej podstawie próbują sugerować wykonawców, których ktoś jeszcze nie zna, a którzy mogą zainteresować.

Interfejs aplikacji to przede wszystkim zielono-czarna kolorystyka, nawiązująca bezpośrednio do logo usługi. Ponadto interfejs cechuje się lekkością, za sprawą płynnych animacji i niezłą ergonomią – wybrane opcje są dostępne z kilku miejsc, co w założeniu ma uprościć wykonywanie podstawowych czynności. Menu po lewej oferuje dostęp do wszystkich podstawowych usług aplikacji jak zarządzanie muzyką offline, wybór playlist i radia, czy obsługa usług społecznościowych. Bez problemu można jednak skorzystać z tych funkcji bezpośrednio z poziomu radia, czy profilu wykonawcy. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż aplikacja potrafi łączyć się z serwisem last.fm – wystarczy podać jej dane logowania, by po chwili słuchana muzyka była scrobblowana. Wśród usług społecznościowych znajduje się również możliwość polecania wybranych utworów naszym znajomym – zarówno innym użytkownikom Spotify, jak i przyjaciołom z sieci społecznościowych. Zaletą aplikacji jest integracja z systemowym odtwarzaczem, dzięki czemu nie trzeba stale mieć otwartej aplikacji, by z niej korzystać. Integracja ta nie ogranicza się tylko do systemowego odtwarzacza, ale też pozwala na sterowanie radiem z poziomu ekranu blokady iOS-a.

UWAGA: Jedną z najważniejszych informacji dla miłośników muzyki, jest zmiana polityki cenowej, która miała miejsce w grudniu 2013 roku. Od tego momentu korzystanie ze Spotify z poziomu urządzeń mobilnych jest darmowe w ramach odsłuchiwania radia lub losowego odtwarzania utworów w ramach albumu! Za zapisywanie list na urządzeniach do odsłuchu offline nadal należy zapłacić.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Spotify: skanowanie kodów nową metodą dzielenia się muzyką

6
OPROGRAMOWANIE 08.05.2017 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Spotify bez funkcji dzielenia się muzyką ze znajomymi byłby sporo uboższy, dla niektórych wręcz nieakceptowalny, niewiele lepszy od słuchania lokalnie zapisanych empetrójek. W rezultacie wciąż najpopularniejsza usługa muzyczna wzbogacona została właśnie o nowy sposób dzielenia się muzyką, jednak tym razem nie przez Internet: wykorzystano skanowanie kodów. Mobilna aplikacja Spotify, ta skierowana na pulpity, a także przeglądarkowa odsłona usługi, zapewniają opcje udostępniania utworów i to całkiem rozbudowane. Możemy wysłać za pomocą popularnych komunikatorów, wstawić na Facebooka, utworzyć…

Spotify może ograniczyć dostępność najnowszych hitów do kont Premium

26
BIZNES 16.03.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Spotify do woli może chwalić się zaawansowanymi algorytmami sugerującymi użytkownikom muzykę czy bogatą fonoteką. Tajemnicą poliszynela jest jednak faktyczny powód popularności usługi, jaką jest możliwość całkiem komfortowego korzystania z niej bez opłacania abonamentu. Ograniczenia oczywiście są, ale dla sporej liczby użytkowników ich znoszenie nie jest warte 20 złotych. Niedogodności darmowego konta w stosunku do abonamentu to przede wszystkim reklamy, brak możliwości pobierania muzyki oraz w zasadzie bezużyteczna aplikacja mobilna. Nie istnieją jednak jakiekolwiek ograniczenia w dostępie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.