r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Spotify 8.4.35

Strona główna iOS Multimedia Streaming muzyki

Spotify to aplikacja oferująca dostęp do obszernego katalogu muzyki, należącego do usługi o tej samej nazwie, którego zasoby można odtwarzać po uprzednim podłączeniu Internetu, bądź składować na urządzeniu, by mieć do nich dostęp w trybie offline. Ponadto osobom chętnie poszerzającym horyzonty aplikacja umożliwia odkrywanie nowych zespołów, czy to sugerując konkretnych wykonawców, czy też odtwarzając radio z określonym typem muzyki.

Dostęp do muzyki jest niemal nieograniczony. Każdy użytkownik może, od razu po utworzeniu konta (możliwe jest logowanie przez Facebooka), zacząć odtwarzać dowolne utwory. Wystarczy wpisać nazwę wykonawcy w wyszukiwarce, a następnie wybrać konkretny album. W celu zapisania muzyki w pamięci urządzenia należy stworzyć playlistę, umieścić w niej utwory, a samą listę skonfigurować, by była dostępna offline. Celem odtworzenia radia należy wybrać jeden z kilkudziesięciu tagów, reprezentujących przede wszystkim najpopularniejsze nurty muzyczne. Gdyby to nie wystarczało, zawsze istnieje możliwość odtwarzania radia o dowolnym charakterze, wystarczy zamiast wybierania ogólnie ujętej nazwy gatunku, znaleźć konkretnego wykonawcę bądź płytę, a następnie odtworzyć bazujące na tym „radio”, wykorzystując odpowiednią opcję z menu. Inną drogą do odkrycia nowych brzmień jest korzystanie z playlist tworzonych przez innych użytkowników. Często są to ogromne biblioteki zawierające tysiąc i więcej utworów w założeniach pasujących do opisu danej playlisty. Najlepiej dostosowana playlista, to ta własnoręcznie stworzona. Można dodawać wszystkie utwory do domyślnie istniejącej playlisty zaznaczając je gwiazdką lub stworzyć nową, nadać jej nazwę i w niej umieszczać utwory. Ostatnią wartą wymienienia cechą usługi, jest lista polecanych wykonawców. Przesłuchiwana z poziomu aplikacji muzyka stanowi coraz większą bazę, którą analizują algorytmy Spotify i na tej podstawie próbują sugerować wykonawców, których ktoś jeszcze nie zna, a którzy mogą zainteresować.

Interfejs aplikacji to przede wszystkim zielono-czarna kolorystyka, nawiązująca bezpośrednio do logo usługi. Ponadto interfejs cechuje się lekkością, za sprawą płynnych animacji i niezłą ergonomią – wybrane opcje są dostępne z kilku miejsc, co w założeniu ma uprościć wykonywanie podstawowych czynności. Menu po lewej oferuje dostęp do wszystkich podstawowych usług aplikacji jak zarządzanie muzyką offline, wybór playlist i radia, czy obsługa usług społecznościowych. Bez problemu można jednak skorzystać z tych funkcji bezpośrednio z poziomu radia, czy profilu wykonawcy. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż aplikacja potrafi łączyć się z serwisem last.fm – wystarczy podać jej dane logowania, by po chwili słuchana muzyka była scrobblowana. Wśród usług społecznościowych znajduje się również możliwość polecania wybranych utworów naszym znajomym – zarówno innym użytkownikom Spotify, jak i przyjaciołom z sieci społecznościowych. Zaletą aplikacji jest integracja z systemowym odtwarzaczem, dzięki czemu nie trzeba stale mieć otwartej aplikacji, by z niej korzystać. Integracja ta nie ogranicza się tylko do systemowego odtwarzacza, ale też pozwala na sterowanie radiem z poziomu ekranu blokady iOS-a.

UWAGA: Jedną z najważniejszych informacji dla miłośników muzyki, jest zmiana polityki cenowej, która miała miejsce w grudniu 2013 roku. Od tego momentu korzystanie ze Spotify z poziomu urządzeń mobilnych jest darmowe w ramach odsłuchiwania radia lub losowego odtwarzania utworów w ramach albumu! Za zapisywanie list na urządzeniach do odsłuchu offline nadal należy zapłacić.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Spotify ma nową aplikację muzyczną, która nie wymaga konta premium

70
31.01.2018  •  Maciej Olanicki

W Google Play pojawiła się nowa aplikacja Spotify o nazwie Stations. Niestety, nie została ona jeszcze udostępniona do pobrania, według zebranych przez nas informacji korzystać z niej mogą aktualnie tylko użytkownicy w Australii. Spotify Stations zapowiada się jednak całkiem intrygująco: aplikacja ma dostarczać możliwość odsłuchiwania wyłącznie gotowych list odtwarzania, oferować skrajnie minimalistyczny interfejs i działać zarówno w przypadku kont premium, jak i użytkowników korzystających ze Spotify za darmo. W Stations nie będziemy najpewniej mieli swobodnego dostępu do pojedynczych…

Spotify z Time Capsule gra na sentymentach i poczuciu anonimowości

41
28.09.2017  •  Mateusz Budzeń

Słuchając muzyki w Spotify, oddajemy algorytmom informację o swoim guście muzycznym. Na postawie tych danych tworzone są spersonalizowane playlisty. Utworzone listy zawierają utwory, które według komputera mają się nam spodobać. Spotify postanowiło jeszcze bardziej spersonalizować playlisty, tym razem pod uwagę biorąc również wiek użytkownika. Do już oferowanych spersonalizowanych playlist w Spotify dołącza nowa – Time Capsule. W kapsule czasu znajdziemy 30 utworów, które według algorytmów były naszymi ulubionymi, gdy byliśmy nastolatkami oraz gdy mieliśmy nieznacznie ponad 20 lat. Spotify…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.