Użytkownicy Windows Phone 8.1 zostali odcięci od swoich kont Microsoftu

Użytkownicy Windows Phone 8.1 zostali odcięci od swoich kont Microsoftu
Mariusz Błoński

07.02.2017 07:54, aktual.: 07.02.2017 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windows Phone'a skarżyli się, że nie mogą zalogować się do swoich microsoftowych kont, przez co nie działała znaczna część usług z których korzystają. Bez dostępu do konta nie można na przykład synchronizować danych pomiędzy OneDrive, OneNote czy Office Mobile. Problem najwyraźniej już jednak naprawiono.

Usterka dotyczyła użytkowników systemu WP 8.1. Niektórzy z nich przeprowadzili downgrade z Windows 10 Mobile i po restarcie urządzenia okazało się, że nie mogą logować się do serwerów Microsoftu. Identyczny problem mieli użytkownicy, którzy wykonali twardy reset telefonu z WP 8.1. Osoby korzystające jednocześnie z WP 10 twierdzą, że w nowszym systemie problemy nie występują. Co interesujące, kłopoty dotknęły najwyraźniej tylko użytkowników Lumii. Na forum Microsoftu, gdzie posiadacze telefonów z Windows Phone szukają pomocy, żaden ze skarżących się nie wspominał, by problemy wystąpiły na telefonach innych producentów. Co więcej, jeden z użytkowników napisał, że podczas rozmowy z pomocą techniczną z Redmond powiedziano mu, iż telefony HTC i Samsunga działają bez zarzutów.

Wszystko wskazuje na jakiś problem po stronie serwerów Microsoftu. Pracownicy pomocy technicznej prosili jedynie użytkowników o przekazanie bardziej szczegółowych informacji na temat awarii, konfiguracji sprzętu oraz wersji systemu operacyjnego. Proponowane rozwiązania nie działały. Niewykluczone, że zadziałałaby aktualizacja bądź powrót do Windows 10 Mobile, jednak bez dostępu do microsoftowego konta nie można zalogować się w sklepie i pobrać nowszej wersji systemu.

Problem był o tyle poważny, że z systemu WP 8.1 korzysta 77% użytkowników Windows Phone'a, Microsoft ma więc sporą szansę, by zniechęcić klientów do swojej i tak mało popularnej platformy.

Nad ranem usterka najwyraźniej została rozwiązana, choć nie opublikowano komunikatu o przyczynach problemu. Pokazuje to jednak, że ekosystem mobilnego Windowsa jest daleko bardziej zależny od działania usług Microsoftu, niż ekosystem Androida od działania usług Google. Niestety – tu nie ma żadnych alternatyw.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)