Valve Index. Właściciel Steama pokazał nowy headset VR

Valve Index. Właściciel Steama pokazał nowy headset VR
Arkadiusz Stando

31.03.2019 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plotki o zainteresowaniu własnym headsetem VR przez Valve zaczęły się już w 2016 roku. Tymczasem nagle właściciel Steama postanowił przedstawić najprawdopodobniej gotowy produkt, który ma zadebiutować jeszcze w maju tego roku.

Valve zrobiło graczom niespodziankę w nocy. Udostępniono teaser w postaci jednego zdjęcia. Niewiele na nim widać. Producenci określają to jako Valve Index – headset VR. Nie trzeba bystrego oka, żeby dostrzec suwak dla IPD, ale na zdjęciu ukrywały się też czterokątne kamery.

Valve Index: co wiemy?

Poza zdjęciem, nie dowiedzieliśmy się nic o Valve Index, więc możemy jedynie snuć domysły. Natomiast na dole umieszczono informację "Maj 2019", co sugerowałoby datę premiery. Ale kto wie, w końcu to Valve. Kilka informacji udało się zdobyć serwisowi ArsTechnica.

Obraz

Po rozświetleniu zdjęcia, zauważono szerokokątne kamery. Jak sugerują dziennikarze, mają one pomóc bezpiecznie przemieszczać się po pomieszczeniu w goglach Valve Index, bez potrzeby dodatkowej stacji. Na więcej szczegółów musimy poczekać.

Valve Index prawdopodobnie będzie miało szerszy kąt widzenia od wcześniejszych gogli VR. Mam na myśli HTC Vive czy Oculus Rift. Według plotek, pole widzenia steamowego VR Index sięga 135 stopni, a wymienione wcześniej headsety mają 110 stopni.

Źródło: UploadVR
Źródło: UploadVR

Czy tym razem może się udać? Pamiętacie ostatni, czy jeden z ostatnich produktów Valve, czyli Steam Link? Dużo szumu, ciekawy pomysł i sprzęt, ale nic z tego. W listopadzie 2018 roku, czyli po trzech latach od premiery, Valve zakończyło produkcję Steam Link. Mam dziwne przeczucie, że tu sytuacja może być bardzo podobna. W końcu VR nie cieszy się popularnością..

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)