MacOSInternet i komunikacjaKomunikatory internetoweVentrilo
Ventrilo ikona

Ventrilo4.1.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ventrilo to bardzo popularny komunikator głosowy dla graczy. Charakteryzuje się możliwością prowadzenia rozmów w dobrej jakości bez obciążania komputera i generowania opóźnień na łączach.

Ventrilo jest komunikatorem dość przestarzałym, ale spełnia swoje zadanie. By z niego korzystać, należy wybrać dla siebie pseudonim oraz podać w parametrach połączenia serwer i port, ewentualnie także hasło, jeśli serwer nie jest publiczny. Po nawiązaniu połączenia można przyłączać się do kanałów i prowadzić rozmowy, a także korzystać z prostego czatu tekstowego.

Do zalet Ventrilo należy dopisać także tryby włączania mikrofonu: PTT (Push To Talk), gdzie mikrofon włączany jest przez naciśnięcie przycisku oraz automatyczny, aktywujący mikrofon po wykryciu mówienia. Komunikator korzysta z kilku kodeków (Speex, GSM) przy kompresji mowy. O wyborze kodeka decyduje konfiguracja serwera.

Klient Ventrilo jest darmowy, ale do prowadzenia rozmów potrzebne są także serwery. Za darmo można uruchomić serwer obsługujący maksymalnie 8 graczy jednocześnie. Z poziomu klienta można też wykonywać czynności administracyjne na serwerze, jeśli uprawnienia użytkownika na to pozwalają.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań61
Data aktualizacji19 lis 2020
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Ventrilo ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)