VICE ikona

VICE3.2

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item

VICE (skrót od VersatIle Commodore Emulator) to emulator ośmiobitowych komputerów produkowanych przez firmę Commodore, który uruchomiony może być z poziomu systemów operacyjnych Windows, Linux oraz Mac OS. Potrafi on emulować takie modele wspomnianych komputerów jak C64, C64DTV, C128, VIC20, Plus/4 czy CBM-II.

Decydując się na skorzystanie z narzędzia VICE posiadamy możliwość uruchomienia na własnym komputerze programów i gier stworzonych nawet przed trzydziestoma laty z myślą o ówczesnych komputerach osobistych produkowanych przez Commodore. Emulator nie przytłacza dużą ilością opcji, oferując jedynie najbardziej istotne funkcje. Znajdziemy wśród nich możliwość definiowania szybkości odświeżania i działania, obsługę dźwięku oraz różnego rodzaju kontrolerów.

VICE z pewnością polecić należy osobom, które chciałyby cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie jak wyglądało oprogramowanie komputerowe wiele lat temu. Atutami narzędzia jest niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe, stabilność działania, prosta obsługa oraz dostępność polskiej wersji językowej.

Udostępnij
Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena:
ProducentVICE Team
Liczba pobrań1 172
Data aktualizacji5 lis 2018
Rozmiar pliku13.71 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
VICE ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Komentarze (3)