VideoProc w edycji wideo. Małe narzędzie o wielkich możliwościach [Aktualizacja]

VideoProc w edycji wideo. Małe narzędzie o wielkich możliwościach [Aktualizacja]
Bolesław Breczko

15.07.2019 16:07, aktual.: 18.07.2019 12:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Udostępniona została bezpłatna wersja programu VideoProc 3.3.0.0.

VideoProc to program do prostej, ale bardzo szybkiej edycji plików wideo w rozdzielczości 4K, a także plików muzycznych. Wykorzystuje on wsparcie sprzętowe kart graficzny z chipsetami Nvidii oraz AMD, które przyspiesza enkodowanie plików nawet do 47 razy.

VideoProc to istny "kombajn", który może zastąpić masę innych programów i stron internetowych wykorzystywanych do wszelkiej edycji i konwersji plików audio i wideo. W jednej aplikacji znajdziemy wszystkie niezbędne funkcje, które przede wszystkim pomogą z zarządzaniem plikami. VideoProc nie zastąpi profesjonalnego programu edycji wideo, jak np. Adobe Premier czy Final Cut, natomiast świetnie nada się do przygotowania materiałów do pracy w wymienionych programach.

Silnymi stronami VideoProc , które ułatwią pracę fimowca są:

Praca ze wspomaganiem sprzętowym kart graficznych, która znacząco przyśpiesza przetwarzanie nawet bardzo dużych plikówMożliwość przetwarzania wielu plików na raz (np. zmienianie formatu z mov. na mpeg)Umieszczenie w jednym programie narzędzi do obróbki wideo, audio, przechwytywania ekranu i ściągania materiałów z sieciObsługa 370 formatów wejściowych i 420 wyjściowych[img=screenshot1]VideoProc przystosowany jest do prostej edycji plików wideo, jak np. skracanie lub zmienianie orientacji (przekręcanie) plików wideo z kamer sportowych, dronów filmowych czy telefonów. To idealne narzędzie do zarządzania pracą z bardzo dużymi plikami wideo, na których trudno pracuje się w profesjonalnych programach montażowych. VideoProc oferuje następujące narzędzia montażowe: cięcie, łączenie, przycinanie (crop), dodawanie podpisów, dodawanie efektów i zmienianie orientacji (przekręcanie).

To nie koniec jego możliwości pod względem edycji wideo. VideoProc jest wyposażony w algorytmy stabilizacji obrazu, usuwania efektu rybiego oka i usuwania szumów dźwiękowych. Program pozwala też dodać znak wodny, dostosować głośność i prędkość materiału.

Obraz

VideoProc ma możliwość konwersji z 370 formatów i na 420 formatów wyjściowych zarówno audio jak i wideo. Posiada wbudowaną bazę kodeków; nie jest potrzebne dodatkowe jej pobieranie. Pełną listę wspieranych formatów można sprawdzić na stronie producenta.

VideoProc ma także wbudowany moduł do przechwytywania obrazu monitora. Program pozwala na wybranie fragmentu ekranu do nagrywania, całego ekranu, obrazu z kamery internetowej lub ich kombinacji. VideoProc daje możliwość wyboru jakości nagrywania, formatu zapisu i kodeka, wybrania źródła dźwięku (lub nagrywania bez dźwięku). Można też dodawać opisy, zakreślenia, rysunki oraz tekst w trakcie nagrywania.

Obraz

W VideoProc znajduje się też funkcja bezpośredniego ściągania filmów ze stron hostujących i streamujących video, jak YouTube, Facebook, Dailymotion, Twitch czy SoundCloud. Pełna lista stron internetowych znajduje się tutaj.

VideoProc to kombajn, który łączy w sobie kilkanaście funkcji niezbędnych w pracy z wideo i dźwiękiem. Jednak przyda się nie tylko profesjonalistom, ale również amatorom, którzy chcą mieć wiele narzędzi w jednym miejscu.

Program można pobrać z naszego katalogu oprogramowania. Jest on dostępny zarówno dla systemu Windows, jak również dla Mac OS.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)