Vienna RSS dla macOS – czytnik, dzięki któremu wiadomości mają sens

Vienna RSS dla macOS – czytnik, dzięki któremu wiadomości mają sens

Vienna RSS dla macOS – czytnik, dzięki któremu wiadomości mają sens
06.09.2017 16:10

Vienna to otwarty i bardzo praktyczny czytnik kanałów RSS i Atom, działający na systemie macOS. Choć ma nieco staromodny interfejs, warto się nim zainteresować ze względu na świetny system filtrowania wiadomości, foldery automatycznie sortujące artykuły i możliwość szybkiego udostępniania stron dalej. Jeśli kanały RSS dobreprogramy.pl nie są jedynym źródłem informacji, z którego korzystacie, warto ten program przetestować.

Vienna jest starym projektem, rozwijanym od 2004 roku. Nie znajdziemy tu nowoczesnych fajerwerków, jak przezroczystości, Electron czy płaski interfejs. Zamiast tego mamy nieco staromodny, czytelny interfejs Cocoa i szybki kod napisany w Objective-C.

Obraz

Vienna RSS po uruchomieniu ma już kilka kanałów i folderów automatycznie sortujących wiadomości, ale dodawanie kolejnych jest bardzo proste. Można to zrobić podając odnośnik (na przykład: http://feeds.feedburner.com/dobreprogramy/Aktualnosci), lokalny plik lub odnośnik do niektórych obsługiwanych stron (Blogspot, MSN Spaces i podobne).

Co ważne, można także tworzyć własne foldery, automatycznie wybierające wiadomości na podstawie wybranych kryteriów i słów kluczowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by odfiltrować wybranego autora, artykuły na wybrany temat lub napisane w podanym zakresie dat do osobnego folderu. Do tego można w dowolnym folderze wiadomości korzystać z wyszukiwania i filtrowania, co znacznie ułatwia odnalezienie konkretnych informacji. Pod tym względem Vienna przypomina nieco klienta poczty.

Obraz

Vienna ma wbudowaną przeglądarkę, ale można w ustawieniach ustawić otwieranie stron artykułów w zewnętrznym programie. Jest tu też możliwość synchronizacji subskrypcji z API Open Readera, a więc TheOldReaderem, InoReaderem i podobnymi usługami. Wybrane artykuły można szybko udostępniać na Facebooku, Twitterze i Google+, a także korzystać z Buffera przy prowadzeniu stron na Facebooku.

Obraz

Niedawno ukazała się wersja 3.1.12 programu, poprawiająca sporo uciążliwych błędów, ale trwają już prace nad wersją 3.2, która będzie wymagała systemu macOS w wersji przynajmniej 10.9.

Vienna RSS znajdziecie w naszej bazie programów. Program jest dostępny za darmo, na licencji Apache 2.0. Kod źródłowy jest dostępny na GitHubie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)