Virtual CD-ROM Control Panel2.0.1.1

Strona głównaWindowsArchiwumProgramy archiwalneVirtual CD-ROM Control Panel
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Mały ale bardzo przydatny programik firmy Microsoft, umożliwiający stworzenie wirtualnego napędu CD-ROM. Program emuluje jeden lub kilka napędów CD-ROM, a ich zawartość pobiera z plików ISO (obrazy płyt CD). Jest to bardzo pomocne narzędzie w przypadku programów lub gier, które do poprawnej pracy wymagają stale umieszczonej w napędzie instalacyjnej płyty CD. Niebagatelną korzyścią jest także szybszy odczyt z takiego wirtualnego napędu ponieważ dysk twardy pracuje przynajmniej kilkukrotnie szybciej niż napęd CD-ROM.

Przygotowanie wirtualnego napędu

  1. Po rozpakowaniu pliku instalacyjnego należy przekopiować sterownik VCdRom.sys do folderu C:\WINDOWS\system32\drivers (lub innego jeżeli system został zainstalowany na innym dysku i/lub w innym folderze). 2. Następnie uruchamiamy plik VCdControlTool.exe, wciskamy przycisk "Driver control", potem "Install Driver", wybieramy folder, w którym zapisany został sterownik VCdRom.sys i wciskamy "Open". Aby uruchomić sterownik wystarczy już tylko "Start", a następnie OK aby potwierdzić. 3. Kolejnym krokiem jest dodanie wirtualnego napędu. W tym celu należy wcisnąć "Add Drive". W okienku pojawi się wirtualny napęd na liście napędów. Aby "włożyć" dysk CD należy zaznaczyć napęd na liście, wcisnąć "Mount" i wybrać wcześniej przygotowany plik zawierający obraz ISO płyty CD. Aby potwierdzić wciskamy OK i gotowe. 4. Punkt 3 powtarzamy w celu dodania kolejnych napędów.

    Uwaga!

    1. Do przygotowania obrazu ISO (lub innego obsługiwanego przez program) płyty CD, można wykorzystać np. program Nero lub inny znajdujący się w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Nagrywanie płyt CD-R/CD-RW/DVD 2. Tak jak w przypadku "normalnego" dysku CD nie ma możliwości zmiany i/lub kasowania zawartości dysku w wirtualnym napędzie. 3. Program jest przeznaczony przez producenta tylko dla systemów Windows XP, jednak poprawnie pracuje na systemach Windows 2000.
Udostępnij
Virtual CD-ROM Control Panel 2.0.1.1wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
2.5
Ocena użytkowników
4.65 ocen
Liczba pobrań75 509
Data aktualizacji16 lis 2004
Rozmiar pliku0.06 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)