WindowsArchiwumProgramy archiwalneVirtual CD-ROM Control Panel

Virtual CD-ROM Control Panel2.0.1.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Mały ale bardzo przydatny programik firmy Microsoft, umożliwiający stworzenie wirtualnego napędu CD-ROM. Program emuluje jeden lub kilka napędów CD-ROM, a ich zawartość pobiera z plików ISO (obrazy płyt CD). Jest to bardzo pomocne narzędzie w przypadku programów lub gier, które do poprawnej pracy wymagają stale umieszczonej w napędzie instalacyjnej płyty CD. Niebagatelną korzyścią jest także szybszy odczyt z takiego wirtualnego napędu ponieważ dysk twardy pracuje przynajmniej kilkukrotnie szybciej niż napęd CD-ROM.

Przygotowanie wirtualnego napędu

  1. Po rozpakowaniu pliku instalacyjnego należy przekopiować sterownik VCdRom.sys do folderu C:\WINDOWS\system32\drivers (lub innego jeżeli system został zainstalowany na innym dysku i/lub w innym folderze). 2. Następnie uruchamiamy plik VCdControlTool.exe, wciskamy przycisk "Driver control", potem "Install Driver", wybieramy folder, w którym zapisany został sterownik VCdRom.sys i wciskamy "Open". Aby uruchomić sterownik wystarczy już tylko "Start", a następnie OK aby potwierdzić. 3. Kolejnym krokiem jest dodanie wirtualnego napędu. W tym celu należy wcisnąć "Add Drive". W okienku pojawi się wirtualny napęd na liście napędów. Aby "włożyć" dysk CD należy zaznaczyć napęd na liście, wcisnąć "Mount" i wybrać wcześniej przygotowany plik zawierający obraz ISO płyty CD. Aby potwierdzić wciskamy OK i gotowe. 4. Punkt 3 powtarzamy w celu dodania kolejnych napędów.

    Uwaga!

    1. Do przygotowania obrazu ISO (lub innego obsługiwanego przez program) płyty CD, można wykorzystać np. program Nero lub inny znajdujący się w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Nagrywanie płyt CD-R/CD-RW/DVD 2. Tak jak w przypadku "normalnego" dysku CD nie ma możliwości zmiany i/lub kasowania zawartości dysku w wirtualnym napędzie. 3. Program jest przeznaczony przez producenta tylko dla systemów Windows XP, jednak poprawnie pracuje na systemach Windows 2000.
Ocena redakcji
2.5
Ocena użytkowników
4.65 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań75 599
Data aktualizacji16 lis 2004
Rozmiar pliku0.06 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)