VirtualBox 5.1: szybciej, z lepszym dźwiękiem i uruchamianiem z USB

VirtualBox 5.1: szybciej, z lepszym dźwiękiem i uruchamianiem z USB

13.07.2016 16:33

VirtualBox doczekał się ważnej aktualizacji, za sprawą którejjest jeszcze bardziej bezkonkurencyjny w typowych desktopowychzastosowaniach wirtualizacyjnych. Większa wydajność, ulepszonyinterfejs i znacznie lepsze wsparcie dla dźwięku sprawiają, żemożemy Was tylko zaprosić do naszej bazyoprogramowania.

Menedżer maszyn wirtualnych VirtualBoksa 5.1 doczekał się w tejwersji poważnych zmian. Nowe implementacje programowalnegokontrolera przerwań (APIC) i jego rozszerzenia I/O APIC odczuwalniezwiększyły wydajność, szczególnie w zastosowaniach związanych zsiecią. Rozwiązało to problem marnej przepustowości międzygospodarzem a gościem, gdzie czasem szybkość sieci spadała do ok.300-400 kb/s. Ulepszono też obsługę dostępu do urządzeńwejścia/wyjścia i dodano wsparcie dla debugowania gości Windows zparawirtualizacją Hyper-V.

Sporo poprawek udało się wprowadzić w kwestii dźwięku.Obsługiwany jest teraz dźwięk HD z linuksowych gości, a timery nażądanie pozwoliły zmniejszyć obciążenie procesora i zwiększyćwydajność tego podsystemu. Dodatkowo z większą precyzją możnazarządzać emulacją kodeka AC’97, z uwzględnieniem ogólnegoustawienia głośności.

VirtualBox 5.1 działa odczuwalnie zwinniej. Już w całościaplikacja (na wszystkich wspieranych systemach) wykorzystujebibliotekę Qt5, wprowadzono też pasywny uchwyt zdarzeń, któryzwiększa wydajność interfejsu maszyn wirtualnych i responsywność.

W wydaniu tym wprowadzono oprócz tego łącznie ponad 20ulepszeń, i poprawek. Najważniejszą z nich jest chyba możliwośćstartowania systemów wirtualnych z podłączonego pendrive’a.Warto wspomnieć też o tym, że interfejs graficzny lepiej działa wHiDPI na ekranach dotykowych, karta sieciowa E1000 doczekała siędławienia przerwań co poprawiło jej wydajność (jest ona terazdomyślną kartą dla gości Windows XP), ulepszono też instalacjęmodułów w linuksowych systemach-gospodarzach.

Z naszej bazy oprogramowania możecie pobrać VirtualBoksa 5.1 wwersjach dla Windowsai OS-aX.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)