WindowsArchiwumProgramy archiwalneVisual C++

Visual C++2005 Express Edition

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Całkowicie bezpłatne (również do użytku komercyjnego) narzędzie przeznaczone do tworzenia bibliotek, klas, aplikacji konsolowych i okienkowych (Windows Forms) w języku C++ w trybie zarządzanym przez .NET Framework 2.0. Jest to część bezpłatnego środowiska programistycznego Visual Studio 2005 Express. Program posiada edytor wizualny z wieloma wbudowanymi kontrolkami, rozbudowany edytor kodu i możliwością tworzenia własnych, system inteligentnych podpowiedzi, debugger, a także oferuje pełną integrację z Microsoft SQL Server 2005. Aplikacja posiada także opcję instalacji pakietu MSDN Library - zintegrowanej, również kontekstowej wersji offline pomocy dostępnej na stronach internetowych MSDN. Do instalacji programu wymagane jest połączenie z Internetem - instalator pobiera odpowiednie komponenty online.

Wersje Express to bezpłatne edycje komercyjnego pakietu Visual Studio 2005, skierowane do studentów, hobbystów i wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z programowaniem w .NET. Cechuje je modułowa budowa (osobna część dla każdego języka) oraz dostosowanie dla początkujących programistów przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich najważniejszych cech "pełnego" Visual Studio. Oprogramowanie można wykorzystywać w celach komercyjnych. Wszystkie aplikacje wraz z kodem można też bezproblemowo przenieść do pełnej wersji Visual Studio 2005 i tam dalej rozwijać. Główne funkcje i zalety programu - edytor wizualny z ponad setką wbudowanych kontrolek i opcją tworzenia własnych - rozbudowany edytor kodu (kolorowanie składni, opcje edycyjne) - IntelliSense: podpowiadanie składni, inteligentne kończenie fragmentów kodu, szablony kodu, weryfikacja spójności kodu na żywo, analiza zmiennych i wiele innych... - w pełni funkcjonalny debugger - pełna integracja z SQL Server 2005 ("przeciągnij i upuść", zarządzanie bazą z poziomu Visual Studio) - zintegrowana pomoc kontekstowa online i offline Główne ograniczenia wersji Express - modułowa budowa i podział na języki (niemożność pracy z aplikacjami wielojęzykowymi) - brak obsługi .NET Compact Framework (nie można tworzyć aplikacji na urządzenia przenośne) - brak zaawansowanych narzędzi biznesowych i analitycznych - brak rozszerzeń współpracy zespołowej Uwaga! 1. Oprogramowanie Visual Studio 2005 Express wymaga bibliotek .NET Framework 2.0. 2. W celu testowania aplikacji internetowych opcjonalnie można wykorzystać serwer IIS wbudowany w Windows XP i Windows Server 2003, ale Visual Studio 2005 Express posiada własny komponent do emulacji IIS. 3. Aby móc korzystać z funkcjonalności baz danych w tworzonych aplikacjach należy posiadać dostęp do SQL Server 2000 lub 2005 (wersja 2005 dostępna jest także w wersji Express). Efekt pełnej integracji ze środowiskiem Visual Studio 2005 Express uzyskuje się jedynie wówczas, gdy SQL Server 2005 Express zainstalowany jest na tym samym komputerze. 4. Instalacja aplikacji odbywa się w trybie online.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.33 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań108 701
Data aktualizacji21 lut 2007
Rozmiar pliku2.96 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)