Visual Studio Live Share – będzie odpowiedź Microsoftu na Teletype

Visual Studio Live Share – będzie odpowiedź Microsoftu na Teletype

Visual Studio Live Share – będzie odpowiedź Microsoftu na Teletype
16.11.2017 14:47, aktualizacja: 16.11.2017 18:23

GitHub zaprezentował wczoraj Teletype – rozszerzenie edytora Atom, pozwalające na jednoczesną pracę nad tym samym kodem wielu osób z wykorzystanie WebRTC. Podobnymi możliwościami dysponować ma Visual Studio – wśród zaprezentowanych w środowisku nowości pojawiła się funkcja Live Share, która pełni dokładnie tę samą funkcję co Teletype. Różnica jednak w tym, że z nowości w Atomie może już korzystać każdy, zaś Microsoft ograniczył się jedynie do zapowiedzi.

Live Share w Visual Studio Code, a raczej jego obietnica.
Live Share w Visual Studio Code, a raczej jego obietnica.

W zasadzie jedyną różnicą pomiędzy Teletype i Live Share (oczywiście poza dostępnością) jest możliwość wyświetlania autora dokonywanych na bieżąco w kodzie zmian, co jeszcze bardziej upodabnia IDE do pakietów biurowych online. Na pasku stanu Visual Studio znajdzie się wkrótce przycisk Share, którego kliknięcie spowoduje wygenerowanie linku do aktualnie wyświetlanego projektu. Ten należy przesłać innemu programiście, zaś on będzie mógł dołączyć do sesji z poziomu menu Plik.

To nie jedyne zaprezentowane nowości. Microsoft już teraz przemianował Mobile Center na Visual Studio App Center i uzupełnił je wirtualnymi urządzeniami, na których testować można aplikacje na ekranach różnych wielkości i rozdzielczości. Mowa zarówno na smartfonach z Androidem, jak i iPhone'ach. Ponadto w aplikacjach JavaScript drobne poprawki w kodzie można dystrybuować z wykorzystaniem Code Push, co wyeliminuje konieczność ponownej kompilacji i instalacji u testujących.

Visual Studio App Center
Visual Studio App Center

Kolejną nowość w Visual Studio stanowi możliwość przygotowania projektów, których organizacji z góry będzie zakładała późniejsza integrację z bibliotekami uchodzącymi za sztuczne inteligencje, Tensor Flow czy Microsoft Cognitive Toolkit. Ma to zachęcić deweloperów wykorzystanie w swoich programach maszynowego uczenia, a jednocześnie nie zmusza ich do szczególnego zagłębiania się w temat – wystarczy użyć dostępnych w VS modelów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)