Vivaldi 1.10 dostępny: nowości dla deweloperów i w szybkim wybieraniu

Vivaldi 1.10 dostępny: nowości dla deweloperów i w szybkim wybieraniu

15.06.2017 15:31, aktual.: 16.06.2017 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostępna jest już nowa wersje budzącej duże zainteresowanie przeglądarki internetowej Vivaldi, oznaczona numerem 1.10. Ostatnie kilka wydań nie rozpieszcza nas już tyloma nowościami co pierwsze wersje. Trudno się jednak dziwić – Vivaldi dzisiaj to już nie raczkujące przedsięwzięcie, które wiele ma do nadrobienia, lecz pełnoprawna, sprawna i rozbudowana przeglądarka internetowa.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W wersji 1.10 pojawiły się nowości na stronie szybkiego wybierania. Odtąd w miniaturze nie trzeba już tylko liczyć na automatycznie wczytany przez przeglądarkę obrazek ze zrzutem strony – po kliknięciu na miniaturę prawym przyciskiem myszy, zobaczymy w menu kontekstowym nową pozycję, dzięki które można wykorzystać jako miniaturę obrazek przechowywany na dysku. Może to być także animowany GIF. W nowej wersji można także wybrać liczbę kolumn. Vivaldi obsługuje już także rozszerzenia dla Chrome’a, które modyfikują cały wygląd pierwszej strony.

Obraz

Kolejne nowości dotyczą elementu, bez którego bardziej zaawansowani użytkownicy czy deweloperzy nie wyobrażają sobie pracy z przeglądarką. Chodzi oczywiście o narzędzia deweloperskie. Odtąd domyślnie nie będą one wyświetlane w nowym oknie, lecz w formie panelu bocznego po prawej stronie, podobnie jak ma to miejsce w Chrome. Chętni mogą oczywiście przywrócić poprzedni sposób.

Obraz

Ponadto panel pobierania, którego zawartość można obejrzeć po kliknięciu przycisku na pasku bocznym, obsługuje już sortowanie według daty, nazwy, rozmiary, itd. W przypadku problemów z Siecią można w menu Widok wyłączyć ładowanie obrazków jednym kliknięciem lub skrótem klawiszowym. Pojawiły się również inne drobne poprawki, między innymi w obsłudze wiersza poleceń. Najnowszą wersję przeglądarki Vivaldi znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)