Vivaldi 1.11 dostępny z odświeżonym trybem czytania i wyłączaniem GIF-ów

Vivaldi 1.11 dostępny z odświeżonym trybem czytania i wyłączaniem GIF‑ów

Vivaldi 1.11 dostępny z odświeżonym trybem czytania i wyłączaniem GIF-ów
10.08.2017 10:04

Po premierach nowych wersji najpopularniejszych przeglądarek, Chrome'a, Firefoksa i Opery, przyszedł czas na Vivaldiego. W naszej bazie znajdziecie już nową wersję, oznaczoną numerem 1.11. W tym wydaniu twórcy przygotowali odświeżony widok czytania oraz poprawki w obsłudze przeglądarki za pomocą gestów myszy.

Obraz

W widoku czytania pojawiły się bardziej zaawansowane możliwości dostosowania strony do własnych preferencji. Bez konieczności jej opuszczania, jednym kliknięciem przycisku koła zębatego, użytkownik przywołuje pasek, na którym może wybrać pomiędzy szeryfową i bezszeryfową czcionką, dostosować jej wielkość, odstępy pomiędzy wersami oraz szerokość tekstu. Dostępne są także trzy motywy kolorystyczne.

Obraz

Kolejną nowość stanowi mechanizm zarządzania wyświetlaniem obrazków, a konkretniej animowanych GIF-ów. Ich rosnąca popularność nie każdemu może odpowiadać, a Vivaldi właśnie otrzymał możliwość ich wyłączenia. Na pasku stanu, w menu wyświetlania obrazków, użytkownik może wybrać jedno z trzech ustawień: ładowanie animacji zawsze, tylko raz lub nigdy.

Obraz

Ci z użytkowników, którzy w Vivaldim widzą dziedzictwo klasycznej Opery 12, zapewne korzystają z obsługi przeglądarki za pomocą gestów. Również w tej kwestii oddano możliwość dodatkowej konfiguracji. Od wersji 1.11 w ustawieniach przeglądarki znajdziemy suwak, który pozwala na określenie czułości na gesty wykonane myszką. Rozwiązano to całkiem rozsądnie – ustawić można minimalną długość przeciągnięcia, która zostania rozpoznana jako gest. Zakres wynosi od 5 do 100 pikseli.

W nowej wersji Vivaldi otrzymał także odświeżoną ikonę, co ma stanowić zapowiedź początku większych zmian, jakie pojawią się w wyglądzie przeglądarki, a konkretniej w jej domyślnym motywie. Najnowszą wersję programu znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)