Vivaldi 1.9 – dostępna pierwsza migawka po migracji na Chromium 58

Vivaldi 1.9 – dostępna pierwsza migawka po migracji na Chromium 58

Vivaldi 1.9 – dostępna pierwsza migawka po migracji na Chromium 58
13.04.2017 15:23, aktualizacja: 13.04.2017 17:01

Pod koniec marca ukazała się kolejna stabilna wersja przeglądarki Vivaldi. Od tego czasu pojawiły się już migawki testowe wersji 1.9. Ostatnia z nich wiąże się także ze zmianami wynikającymi z migracji na kolejną wersję Chromium.

W testowych wersjach Vivaldiego 1.9 pojawiła się nowość w zarządzaniu rozszerzeniami. Na życzenie użytkowników wprowadzono możliwość zmiany kolejności przycisków rozszerzeń na pasku narzędziowym. Odbywa się to prosty i wygodny sposób: metodą przeciągnij i upuść.

Ponadto udoskonalono także funkcję robienia zrzutów ekranu. Dotąd zapisywały się one w folderze tworzonym przez samą przeglądarkę. Teraz miejsce zapisu obrazków można dowolnie zmieniać. Można dokonać tego w ustawieniach przeglądarki, w kategorii Strony internetowe.

W najnowszej migawce Vivaldi udoskonalił autouzupełnianie paska adresu oraz strumieniowanie na Chromecasta. Najważniejsze jednak, że odtąd Vivaldi bazuje na Chromium 58, co wiąże się z pewnymi zmianami. Podobnie jak w Chromie od wersji 57, w Vivaldim nie ma już dostępu do panelu zarządzania wtyczkami (edit: funkcja zniknęła już z Chromium 57). Otrzymujemy za to izolowanie pływających ramek w piaskownicach oraz obsługę API indeksowanych baz danych w wersji 2.0.

Najnowszą wersję przeglądarki Vivaldi, zarówno wersję stabilną, jak i jej ostatnią testową migawkę, znaleźć można w naszej bazie oprogramowania w wersji na Windowsa i macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)