r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Vivaldi 1.7.735.46

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Vivaldi to zupełnie nowa przeglądarka internetowa, stworzona przez jednego z byłych szefów Opery. Program ten kierowany jest do zaawansowanych i wymagających użytkowników.

Galeria programu

Choć Vivaldi jest produktem nowym i dopiero się rozwija, już znajdziemy w nim funkcje, których konkurencja nie ma i raczej mieć nie będzie. Można w niej skorzystać z gestów myszy, notatek, menedżera zakładek, menedżera pobierania, menedżera procesów oraz paska bocznego, w którym można umieścić swoją ulubioną stronę i skrótów.

W Vivaldim można przeglądać strony w kartach i skorzystać z historii ostatnio zamkniętych kart, stosów kart z kafelkowym podglądem oraz możliwości oznaczania kart kolorami. Na kartach pojawiać się będą symbole informujące o ładowaniu stron w tle, niewyświetlonych stronach oraz wskaźniki postępu ładowania. Strony można także zachowywać w przypiętych kartach.

5 marca pojawił się pasek zakładek, ładowanie obrazków na żądanie oraz nawigacja „przestrzenna”. Vivaldi może uruchamiać wtyczki i ładować obrazy na żądanie, importować osobiste dane z innych programów, powiększać elementy interfejsu i pracować na ekranach HiDPI.

Mamy także możliwość odtwarzania materiałów HTML5 zakodowanych przez H.264, pełną obsługę rozszerzeń i określania lokalizacji użytkownika, płynne przewijanie oraz okno przeglądania prywatnego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Vivaldi 1.8.770.9: takiej historii nie ma żadna inna przeglądarka

112
OPROGRAMOWANIE 02.03.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Ostatnie migawki przeglądarki Vivaldi, jakie udostępniano jeszcze przed premierą stabilnej wersji 1.7, z oczywistych przyczyn nie wprowadzały znaczących zmian, skupiając się raczej na dopieszczaniu detali. Właśnie wydano drugą kompilację testową Vivaldiego po premierze 1.7, w której twórcy zaprezentowali ważną i niespotykaną u konkurencji funkcję Dotyczy ona kluczowego składnika każdej przeglądarki, panelu historii odwiedzonych stron. Wydawać mogłoby się, że w tej kwestii na dobre zapanowała formuła opierająca się na uporządkowanej chronologicznie liście z wyszukiwarką. Ale tylko mogłoby się.…

Zrzuty ekranu w Vivaldim 1.7 – jak wykorzystać pełnię sporych możliwości

35
OPROGRAMOWANIE 08.02.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dzisiejsza premiera nowej wersji przeglądarki Vivaldi przynosi ważną nowość w postaci wbudowanego narzędzia do przechwytywania ekranu. Jego możliwości są całkiem rozbudowane, przydatne może się okazać ich objaśnienie. Dzięki Vivaldiemu możemy bowiem odtąd nie tylko robić zrzuty stron, ale także ich fragmenty, zapisywać obrazkowe notatki, a nawet dzielić się treściami w mediach społecznościowych czy komunikatorach. Wszystko to oczywiście bez konieczności opuszczania okna przeglądarki. Pasek stanu Z narzędzia do robienia zrzutów ekranu można w Vivaldim korzystać na trzy sposoby. Najbardziej…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Domker   7 #7 30.11.2016 20:45

Jak ktoś ma ustawioną zmianę koloru motywu w zależności od strony to jest fajny bug. Można z przeglądarki zrobić choinkę.
https://www.youtube.com/watch?v=J-R7i7HhoIs

  #6 28.11.2016 10:08

Czy jest synchronizacja zakładek i ustawień jak w Firefoksie

FreeWare_RK   21 #5 08.10.2016 13:16

@moongoose: Jestem tego samego zdania o chrome.

Autor edytował komentarz w dniu: 08.10.2016 13:17
moongoose   5 #4 06.06.2016 20:14

Używam tej wersji - 1.3.501.6 - wreszcie Vivaldi nie robi żadnych "numerów". Przetestuję jeszcze parę dni i jeżeli nie będzie niespodzianek to zostanie moją główną przeglądarką. Moim zdaniem jej największym plusem jest szybkie wczytywanie stron, mam jeszcze Chrome na pokładzie, ale staje się coraz bardziej mułowaty, więc chyba pójdzie do kosza.
Pozdrawiam

P.S. Link jest do wersji 1.3.501.6 a nie do tej, która jest w tytule

Autor edytował komentarz w dniu: 06.06.2016 21:08
  #3 21.02.2016 21:57

Dobra przeglądarka. Na starcie trochę odstrasza jaskrawy interfejs (spokojnie- wszystko można ustawić). Przydałaby się norma lista zakładek i więcej opcji w ustawieniach prywatności. Przez silnik Blink Vivaldi chodzi ociężale na starych komputerach.

  #2 17.12.2015 15:24

Wkurza trochę agresja tej przeglądarki. Takie zachowanie egocentryczki. Wszędzie jej pełno w systemie. Wszystko chce otwierać i zajmować. Zawłaszczyła całkowicie Chromium dodatkowo przywlekła dwa robale i nie mogłem się pozbyć natrętnych reklam i okienek. Zaraziła nawet Opere. Odinstalowałem i mam spokój.

  #1 03.11.2015 22:19

Mam głupie pytanie: czy po wydaniu 1.0 Vivaldi będzie dostępne także w wersji 64-bitowej?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.