Vivaldi 1.9 dostępny. Przydatne poprawki i funkcja sadzenia drzew

Vivaldi 1.9 dostępny. Przydatne poprawki i funkcja sadzenia drzew

Vivaldi 1.9 dostępny. Przydatne poprawki i funkcja sadzenia drzew
27.04.2017 09:56, aktualizacja: 28.04.2017 10:55

Dwa dni temu Vivaldi 1.9 wszedł w fazę Release Candidate. Już wówczas pisaliśmy, że nowości jest niewiele, a ich znaczenie na ogół marginalne. Dziś Vivaldi 1.9 dostępny jest już w wersji stabilnej, pobrać przeglądarkę można z naszej bazy oprogramowania.

Wśród nowości pojawiła się tylko jedna niespodzianka, która nie była dostępna we wcześniejszych kompilacjach testowych. Jest to dodanie do listy dostępnych wyszukiwarek Ecosii. Jej model biznesowy opiera się oczywiście na spieniężaniu wyszukiwań, jednak 80% przychodu przekazywane jest na rzecz organizacji, które zajmują się zazielenianiem planety. W ten sposób Vivaldi chce wspierać program sadzenia drzew.

Oczywiście posługiwać się wyszukiwarką Ecosia można było w Vivaldim już wcześniej, konieczne było jednak jej samodzielne dodanie. Odtąd znajduje się ona na liście domyślnie dostępnych silników, obok Google czy DuckDuckGo. Niestety, nie wiąże się to z jakimikolwiek nowymi funkcjami w przeglądarce.

Obraz

Tych zresztą, jak już wspominaliśmy także przy okazji udostępniania kolejnych migawek, nie ma zbyt wiele. Dodano możliwość zmiany kolejności przycisków rozszerzeń metodą przeciągnij i upuść. Możliwe jest już także sortowanie notatek, poprawiono autouzupełnianie adresu. Ponadto w ustawieniach można wprowadzić własną lokalizację, w której zapisywane będą zrzuty ekranu.

Ponadto panel historii można już filtrować ze względu na stronę, a w menu kontekstowym można przeglądać ostatnio usunięte z panelu strony. Wygląda zatem na to, że więcej nowości twórcy Vivaldiego przesunęli do wersji 2.0, w 1.9 oferując jedynie przydatne, choć niewielkie usprawnienia. Vivaldi 1.9 jest już gotowy do pobrania w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)