Vivaldi pięknieje. Nowe ustawienia interfejsu to zaledwie początek

Vivaldi pięknieje. Nowe ustawienia interfejsu to zaledwie początek

16.06.2015 14:10, aktual.: 14.07.2015 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku tego roku użytkownik serwisu Twitter, paddy2k, opublikował ćwierk, w którym sugerował twórcom przeglądarki Vivaldi zatrudnienie Ruaríego Ødegaarda, który miałby się przyczynić do udoskonalenia programu. Ødegaard (wcześniej pracujący dla Opery) rzeczywiście został wkrótce zatrudniony i możemy już testować pierwsze efekty jego pracy. Wnoszą one całkiem sporo, szczególnie w kwestii interfejsu przeglądarki. Staje się on coraz atrakcyjniejszy.

Obraz

Vivaldi w wersji 1.0.201.2 doczekał się całkiem sporej liczby nowości. Przede wszystkim poszerzono możliwości konfiguracji interfejsu przeglądarki. Dostępne było już dotychczas wyłączenie kolorowania kart, które automatycznie dostosowywały swoją barwę do dominującej na wyświetlanej stronie, i zmiana koloru na ciemnoszary. W nowej wersji, po wyłączeniu kolorowania, interfejs staje się znacznie jaśniejszy, a jego poszczególne elementy są ze sobą bardziej wizualnie spójne.

Ponadto możliwa jest także zmiana motywu menu wyświetlanego na pustej karcie. Również tło nowo otwartej karty można dostosować od teraz wedle własnego gustu, wybierając pomiędzy obrazkiem lub jednolitym kolorem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowością jest także całkowicie przebudowane okno ustawień pozwalających na zarządzanie silnikami wyszukiwania. W wersji 1.0.201.2 od razu widoczna jest cała lista dodanych wyszukiwarek, co znacznie upraszcza i przyśpiesza ich konfigurację. Testującym dano także możliwość podglądu ustawień gestów myszy. Będą one wkrótce pozwalać między innymi na otwarcie i zamknięcie karty czy odświeżenie witryny.

Migawkę w wersji 1.02.201.2 można, oczywiście biorąc pod uwagę, że jest to wersja testowa i czyniąc to na własną odpowiedzialnością, pobrać z deweloperskiego bloga Vivaldiego. Z całą pewnością godną pochwały tendencją w przypadku tej przeglądarki jest fakt, że jej twórcy zamiast wprowadzać konkretne modyfikacje w interfejsie, decydują się raczej na nowe funkcje pozwalające na jego konfigurację. Pozwalają tym samym samodzielnie decydować użytkownikom o tym, jak będzie wyglądać i funkcjonować ich okno na Internet.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (48)
Zobacz także