Vivofit, czyli pierwsza opaska fitness od Garmina

Vivofit, czyli pierwsza opaska fitness od Garmina

Vivofit, czyli pierwsza opaska fitness od Garmina
Karolina Kowasz
29.03.2014 10:07

Popularność wszelkich opasek do fitnessu stale rośnie, więc ich twórcy prześcigają się w wymyślaniu dodatkowych opcji i możliwości sprzętu by zdeklasować konkurencję. Firma Garmin także chce spróbować szczęścia w tej gałęzi rynku, stąd do sprzedaży trafił już Vivofit.

350048593572489153

Główną zaletą Vivofit, która odróżnia go od urządzeń konkurencji, jest jego niezwykle wydajna bateria. Producent zapewnia, że wymienna bateria wystarczy użytkownikowi na rok ciągłego użytkowania. Opaska jest także wodoodporna, co wydaje się konieczne w takich urządzeniach, oraz posiada wskaźnik aktywności, który informuje właściciela sprzętu o zbyt długim okresie bezczynności. Każda biernie spędzona godzina powoduje wyświetlenie się czerwonego paska przypominającego o konieczności zażycia ruchu.

Urządzenie wyposażone jest w akcelerometr. Przydaje się on chociażby do zliczania kroków użytkownika. Ponadto opaska posiada funkcję sleep, uruchamianą za pomocą jednego kliknięcia, która zapisuje ilość przespanych przez nas godzin, fazy ruchu oraz spokojnego snu.

Wszystkie dane z Vivofita można przesłać na swojego smartfona czy komputer po protokole ANT+. Wystarczy tylko znaleźć się w pobliżu urządzenia z którym chcemy zsynchronizować dane i wybrać ekran synchronizacji w naszej opasce. Wyniki można udostępniać swoim znajomym na portalach społecznościowych, dzielić się swoimi osiągnięciami, a nawet rywalizować ze swoimi przyjaciółmi, gdyż za swoje osiągnięcia można uzyskać rozmaite wirtualne odznaki, które mają motywować do dalszych treningów.

Możliwy jest zakup urządzenia z czujnikiem tętna, dzięki czemu zwiększa się funkcjonalność opaski. Możemy wtedy uzyskać szczegółowe dane odnośnie liczby spalonych kalorii podczas biegania czy innego wysiłku fizycznego.

Podobne urządzenia przedstawiły jakiś czas temu Huawei i Sony. Opaskę od Garmina można zakupić za 119 euro (jest to cena sugerowana przez firmę) lub za 149 euro (wersja z czujnikiem tętna). Ponadto można także zdecydować się na jeden z pięciu kolorów – czarny, grafitowy, turkusowy, fioletowy albo niebieski.

Vivofit możecie zakupić tutaj. Spodziewany czas realizacji zamówienia wynosi do trzech dni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)