VLC 1.1.10 z poprawkami bezpieczeństwa

VLC 1.1.10 z poprawkami bezpieczeństwa

06.06.2011 16:18

Ukazała się kolejna wersja VLC - popularnego odtwarzacza audio i wideo. W wydaniu 1.1.10 programiści skupili się na eliminacji luk zagrażających bezpieczeństwu programu.

Oprócz poprawek bezpieczeństwa usunięto też sporo błędów, które mogły przeszkadzać w korzystaniu z VLC. Aktualizacja zabezpieczeń dotyczy przekroczenia zakresu liczb całkowitych w xspf demuxer, a także libmodplug w wydaniach dla Windows i Mac OS X. Przepisano też moduł wyjściowy pulseaudio. Programiści wprowadzili szereg drobniejszych zmian w wyglądzie odtwarzacza multimediów w wydaniu dla systemu Mac OS X. Poprawki objęły również dekodery, demuxery i obsługę napisów.

Warto zanotować, że wersja 1.1.10 wprowadza aktualizację zewnętrznych bibliotek wykorzystywanych przez program. Zaktualizowano też większość wersji językowych VLC. Nie zdecydowano się jednak na wprowadzenie nowych funkcji do aplikacji. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach społeczności rozwijającej VLC. Większe zmiany w programie pojawią się w wersji 1.2.0, która ma być szybsza i oferować lepszą jakość odtwarzania materiałów wideo. Więcej na temat zbliżających się zmian w VLC można przeczytać na blogu jednego z deweloperów.

Stabilny VLC 1.1.10 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)