VLC 1.1.6 z aktualizacją bezpieczeństwa

VLC 1.1.6 z aktualizacją bezpieczeństwa

24.01.2011 11:48, aktualizacja: 24.01.2011 15:51

Ukazała się wersja 1.1.6 popularnego odtwarzacza multimediów VLC Media Player. Programiści wprowadzili między innymi aktualizacje bezpieczeństwa dla kodeków i demuxerów.

Najnowsza wersja programu wprowadza niewielkie zmiany, a także poprawki wykrytych wcześniej błędów. Pojawiła się obsługa protokołów RTP/PCM w wersji 24-bitowej, audio/L24, a także MPC SV7/SV8 w wersjach dla systemów Windows i Mac OS X. Przyśpieszono dekodowanie WebM, wprowadzono także obsługę formatu Midi w wersji aplikacji dla systemu firmy Apple. Z kolei dla Windowsa pojawiła się obsługa wizualizacji projectM. Poprawki objęły integrację z KDE i PulseAudio, napisy, a także wizualizacje i interfejs. Zaktualizowano również wersje językowe programu. Ponadto autorzy pochwalili się, że wersja 1.1.5, która ukazała się dwa miesiące temu, została pobrana ponad 58 mln razy. Z pełną listą zmian można zapoznać się na stronach producenta.

VLC (skrót od VideoLAN Client) Media Player to bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG). Główną zaletą programu nie jest jednak odtwarzanie plików zapisanych na dysku twardym czy płycie CD, ale przede wszystkim multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych.

VLC 1.1.6 można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)