VLC na Androidzie: obsługa trybu Picture-in-Picture już w fazie beta

VLC na Androidzie: obsługa trybu Picture-in-Picture już w fazie beta

VLC na Androidzie: obsługa trybu Picture-in-Picture już w fazie beta
14.06.2017 10:43

W VLC, popularnym odtwarzaczu wideo, nieczęsto mamy do czynienia z aktualizacjami, które przynoszą nowe funkcje. Na Androidzie pojawiła się właśnie nowa wersja beta, która dostarcza coś więcej, niż tylko drobne poprawki.Testowa wersja aplikacji VLC na Androidzie obsługuje już tryb nazywany Picture-in-Picture. Pozwala ona na kontynuowanie oglądania wideo nawet po przejściu na ekran główny lub do innego aplikacji. Odtwarzacz pojawia się w formie niewielkiego pływającego okienka, co umożliwia na przykład szybką odpowiedź na wiadomość bez konieczności zatrzymywania odtwarzania.

źródło: andro4all.com
źródło: andro4all.com

Niestety, możliwość wyświetlania odtwarzacza na warstwie interfejsu poprzedzającej inne aplikacje jest jedną z nowości, jakie przynosi Android O. Tylko na tej wersji systemu operacyjnego nowa wersja testowa VLC obsługiwać będzie pływające okienko odtwarzacza.

Oprócz trybu Picture-in-Picutre, w nowym VLC pojawiła się także poprawiona obsługa napisów w formacie RTL. Dołączyć do testów beta VLC można w Google Play. Stabilną wersję aplikacji znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)