r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VLC for Android

Strona główna Android Multimedia Odtwarzacze wideo

VLC to mobilne wydanie jednego z najpopularniejszych odtwarzaczy plików multimedialnych. Pozwala oglądać filmy oraz słuchać muzyki w wielu różnych formatach, często nieobsługiwanych przez systemowe odpowiedniki. Oprócz sporych możliwości, jego sporą zaletą jest darmowa dystrybucja.

Galeria programu

Odtwarzacz jest w stanie automatycznie katalogować zapisane na urządzeniu pliki multimedialne, a także odtwarzać muzykę i filmy. Autorzy udostępnili również zakładkę, w której możliwe jest przeglądanie zawartości pamięci naszego telefonu oraz karty SD. Wśród zalet VLC należy wymienić również odtwarzanie multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych. Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach.

Wiele aspektów działania aplikacji możemy edytować z poziomu ustawień. Są to między innymi: format kodowania napisów, przyśpieszenie sprzętowe, korektor graficzny czy też zmiana wyjścia audio/wideo. Stabilność działania i obsługi niektórych formatów zależy zarówno od naszego urządzenia jak i dopasowania opcji. Domyślne ustawienia powinny sobie jednak poradzić w większości przypadków. VLC dla Androida to dobrze przygotowany odtwarzacz, który dodatkowo dostępny jest za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

VLC 2.5 dla Androida: wiele nowych funkcji i odświeżony interfejs

7
OPROGRAMOWANIE 03.10.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

VLC dla Androida przeszło aktualizację do stabilnej wersji 2.5. To jedno z większych od dłuższego czasu wydań, w którym zmian jest naprawdę sporo: pojawiła się implementacja Android Auto, obsługa filmów 360 stopni, tryb Picture-In-Picture, wyszukiwarka zintegrowana z Google Now i wiele innych nowości, włącznie z odświeżeniem interfejsu. Z pewnością jest to duży krok naprzód, który może sprawić, iż mobilna aplikacja VLC zyska nowych zwolenników. Nowości można zaobserwować już po uruchomieniu. Interfejs wykorzystuje od teraz więcej elementów Material Design, przez co jest prostszy i przy…

VLC na Androidzie: obsługa trybu Picture-in-Picture już w fazie beta

0
OPROGRAMOWANIE 14.06.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

W VLC, popularnym odtwarzaczu wideo, nieczęsto mamy do czynienia z aktualizacjami, które przynoszą nowe funkcje. Na Androidzie pojawiła się właśnie nowa wersja beta, która dostarcza coś więcej, niż tylko drobne poprawki. Testowa wersja aplikacji VLC na Androidzie obsługuje już tryb nazywany Picture-in-Picture. Pozwala ona na kontynuowanie oglądania wideo nawet po przejściu na ekran główny lub do innego aplikacji. Odtwarzacz pojawia się w formie niewielkiego pływającego okienka, co umożliwia na przykład szybką odpowiedź na wiadomość bez konieczności zatrzymywania odtwarzania. Niestety,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 19.12.2016 13:16

Na moim tv pomimo zmiany kodowania tekstu na „Eastern European (Windows-1250)” napisy dalej są bez polskich znaków. Na komputerze nie ma problemu, tekst w pliku .txt, w folderze jest tylko jeden plik z napisami.

MrBeckham666   19 #1 01.04.2016 02:13

Narazie lepszego odtwarzacza video na androida moim zdaniem nie ma :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.