Voice Search wprowadza wyszukiwanie głosowe do Chrome

Voice Search wprowadza wyszukiwanie głosowe do Chrome

30.12.2010 15:13

Wyszukiwanie głosowe zdobywa coraz większą popularność. Jest już obecne na Bingu oraz w aplikacji Google Maps, a obecnie trwają prace nad wprowadzeniem tej funkcji do przeglądarki Google Chrome.Voice Search to darmowe rozszerzenie, które umożliwia wyszukiwanie na podstawie zapytań głosowych.

Dodatek działa bardzo podobnie do systemu wprowadzania głosowego, który został wbudowany w Androida, a jego obsługa jest bardzo prosta. Po instalacji dodatku w obszarze rozszerzeń okna przeglądarki pojawi się przycisk z ikonką przedstawiającą mikrofon. Taki sam mikrofon zobaczymy obok pól wyszukiwania na wspieranych stronach, zbudowanych w oparciu o HTML5. Aby skorzystać z wyszukiwania głosowego wystarczy kliknąć w ikonkę mikrofonu obok pola wyszukiwania i zwerbalizować zapytanie. Oczywiście wyszukiwanie głosowe z poziomu przeglądarki nie jest ograniczone do wyszukiwarki Google. Domyślnie Voice Search działa również na stronach Wikipedii, Yahoo!, YouTube, Bing, DuckDuckGo i Wolfram Alpha. Użytkownik ma możliwość dodawania własnych silników wyszukiwania a żeby skorzystać z któregoś z nich wystarczy poprzedzić zapytanie odpowiednim słowem kluczowym (na przykład „wikipedia”).

Rozszerzenie jest w tej chwili w stadium eksperymentalnym i może nie działać jeśli Chrome nie zostanie uruchomiony z flagą --enable-voice-input. Pełną instrukcję uruchomienia rozszerzenia można znaleźć na stronie projektu w Chrome Web Store. Stamtąd również można pobrać Voice Search.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)