Vue 11 — deszcz, wodospad i spadające liście

Vue 11 — deszcz, wodospad i spadające liście

21.11.2012 14:55

Programy z linii Vue to jedne z najlepszych na rynku narzędzi przeznaczonych do tworzenia trójwymiarowych krajobrazów czy otoczenia dla postaci. Część z nich została wydana w wersji 11 już na początku listopada, ale dziś ukazała się nowa odsłona między innymi jedynego darmowego członka rodziny — kierowanego do początkujących i hobbystów Vue Pionieer 11.

E-on software Customer Showreel

Vue Poineer, podobnie jak inne narzędzia z rodziny, został uzbrojony w EcoParticles, które doskonale sprawdzą się przy renderowaniu animowanych zjawisk i obiektów składających się z małych cząstek — deszczu, śniegu, eksplozji, tornada, spadających liści czy grup owadów. Można ponadto automatycznie dodawać do sceny efekty tworzone przez zjawiska pogodowe. Poprawiony został także EcoPainter, czyli moduł odpowiedzialny za „malowanie” instancji obiektów, którego pędzle można teraz samemu modyfikować. Ponadto należy spodziewać się szybszego renderowania.

Vue Pioneer to program mający wprowadzić użytkowników w świat trójwymiarowych krajobrazów i umożliwić naukę, można więc pobrać go za darmo dla systemów Windows i OS X. W miarę rosnących potrzeb można go rozbudować dokupując opcjonalne moduły. Profesjonaliści i artyści z pewnością zainteresują się jedną z bardziej wyspecjalizowanych pozycji z rodziny Vue.

Ciekawostką dla początkujących, która niedawno trafiła do oferty e-on Software, jest Vue 3D Superhero — pakiet, w którego skład wchodzi Vue Pioneer 11 i komiks zawierający wprowadzenie do grafiki 3D, porady i oczywiście ilustracje zrobione w Vue. Cena zestawu to 25 euro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)