W App Store i iTunes zapłacisz PayPalem. Można schować kartę kredytową

Strona głównaW App Store i iTunes zapłacisz PayPalem. Można schować kartę kredytową
12.07.2017 14:21
W App Store i iTunes zapłacisz PayPalem. Można schować kartę kredytową

Koniec z podawaniem numeru karty płatniczej Apple'owi. Dla wygody klientów Apple wprowadza możliwość płacenia za pośrednictwem PayPala w swoich sklepach App Store, iTunes Store i Apple Music.

Starsi użytkownicy zapewne pamiętają, że PayPal był obsługiwany przez Apple, ale w bardzo ograniczonym zakresie (konto musiało być połączone z kartą płatniczą) i na nielicznych rynkach, a w końcu został wycofany. Klienci z Europy przez lata byli skazani na podawanie numeru karty kredytowej lub debetowej, chyba że mieli pod ręką kartę podarunkową. W niektórych krajach można skorzystać z rozliczenia za pośrednictwem operatora sieci komórkowej, w Azji można skorzystać z Alipay albo China UnionPay.

Od dziś PayPal – jedna z najpopularniejszych międzynarodowych platform do obsługi płatności – jest pełnoprawną metodą płacenia za zakupy cyfrowe u Apple'a. Na początku dostali go użytkownicy z Kanady i Meksyku, zasięg będzie stopniowo rozszerzany na Stany Zjednoczone, Europę i Amerykę Południową. PayPal będzie mógł zastąpić kartę płatniczą w ustawieniach konta i będzie można podać dane PayPala przy zakładaniu nowego konta, nawet jeśli w PayPalu nie zostały podane dane karty.

Korzystających z nowszych iPhone'ów zainteresuje możliwość autoryzowania płatności przez One Touch. Możliwe będzie też korzystanie z szybkiego płacenia bez logowania na innych urządzeniach.

Zmiany idą zapewne w parze z nowym interfejsem App Store'a, który można obejrzeć na urządzeniach z zainstalowaną betą iOS-a 11. Premierę zaplanowano na wrzesień.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)