W OneDrive prawie bez zmian. Użytkownicy zachowają darmowe 15 GB

W OneDrive prawie bez zmian. Użytkownicy zachowają darmowe 15 GB

W OneDrive prawie bez zmian. Użytkownicy zachowają darmowe 15 GB
Łukasz Maślanka
14.12.2015 14:15

Użytkownicy chmurowego dysku OneDrive od Microsoftu będą mogli nadal korzystać z 15 GB darmowej przestrzeni do przechywowania danych.

W listopadzie 2015 r. Microsoft ogłosił, że zmniejszy limit przestrzeni do przechywowania danych oferowanej za darmo w usłudze OneDrive z 15 GB do 5 GB. Zapowiedział też, że zlikwiduje nieograniczoną pojemność swojego chmurowego dysku dla użytkowników Office 365. Dla nich limit ustalono na 1 TB danych. Zmiany miały wejść w życie na początku 2016 r. i objąć zarówno nowo założone konta w usłudze, jak też te już aktywne.

Te plany Microsoftu spotkały się z krytyką wielu użytkowników. Na oficjalnym forum usługi OneDrive ponad 70 tys. osób apelowało, aby firma zrezygnowała ze swoich zamiarów.

We've heard the feedback from our fans. You'll be able to keep your free storage when the changes happen in 2016. https://t.co/WLxKcCRrQe

— OneDrive (@onedrive) grudzień 11, 2015Krytyka przyniosła efekt. Microsoft ogłosił, że darmowe konto w OneDrive nadal pozwoli przechować do 15 GB danych. Użytkownicy będą mogli też zachować 15 GB, które otrzymali dodatkowo po włączeniu opcji automatycznego przesyłania zdjęć do usługi. Jest tu jednak pewien haczyk. Aby zapewnić sobie dostęp do darmowej przestrzeni w microsoftowym cyberschowku, trzeba do 31 stycznia 2016 r. zadeklarować taką wolę na stronie internetowej. Po upływie tego terminu, pojemność One Drive w wersji darmowej zmniejszy się do 5 GB. Ponadto, użytkownicy wykorzystujący więcej niż 5 GB miejsca w darmowym koncie OneDrive, będą mogli przez rok bezpłatnie korzystać z usługi Office 365 Personal.

Microsoft złożył też podobną ofertę w ramach usługi Office 365. Firma nie zrezygnowała z limitu 1 TB na przechowywane dane, ale osoby, które dokupiły dodatkową przestrzeń, będą mogły zachować ją przez co najmniej rok. Klienci, którzy odrzucą tę propozycję, będą zaś mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)