Wasiliana - wkrótce nowy klient poczty na Linuksa

Wasiliana - wkrótce nowy klient poczty na Linuksa

14.06.2010 14:51

Trwają prace nad nowym klientem poczty dla systemu Linux. Wasiliana ma różnić się wyglądem i funkcjami od dostępnych na rynku aplikacji.

Wasiliana to w języku suahili „komunikować”. Nowy klient e-mail ma cechować się prostotą i niewielkimi wymaganiami. W aplikacji wykorzystane zostaną ikony stworzone w ramach The Elementary Project. Jak informuje deweloper, program będzie mógł być z powodzeniem wykorzystywany w netbookach. Wasiliana powstanie w oparciu o HTML5, CSS3 i JavaScript. Zaprezentowane zrzuty ekranu (pierwszy i drugi) pokazują minimalistyczny interfejs z podstawowymi funkcjami. Użytkownik będzie mógł tworzyć katalogi grupujące wiadomości, instalować dodatkowe narzędzia, a także dodawać notatki do książki adresowej. Kolejne funkcje, to łatwy dostęp do różnych kont pocztowych, preferencji czy szybka nawigacja między otwartymi e-mailami.

Wasiliana jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Autor nie poinformował nawet, kiedy będzie można pobrać wersje beta programu. Na razie obejrzeć można jedynie zrzuty ekranu i krótki klip wideo prezentujący możliwości klienta. Dostępny jest on na stronach serwisu YouTube. Obecnie użytkownicy systemu Linux mogą korzystać z takich klientów poczty jak Balsa, Claws Mail, Evolution czy Thunderbird.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)