WebCatalog – aplikacje webowe wygodne jak oprogramowanie natywne

WebCatalog – aplikacje webowe wygodne jak oprogramowanie natywne

WebCatalog – aplikacje webowe wygodne jak oprogramowanie natywne
09.03.2017 16:54

Przeglądarki nie służą już od dawna jedynie przeglądaniu witryn. Korzystać można w nich z zaawansowanych aplikacji, które z powodzeniem zastąpić mogą nawet, wydawałoby się, niezbędne oprogramowanie natywne. Nie wszystkim jednak odpowiada ciągła praca z kartami i oknem przeglądarki. Dla nich świetną propozycją może okazać się WebCatalog.

Obraz

WebCatalog to program dostępny na Windowsa, macOS-a i Linuksa. Umożliwia on uruchamianie wybranych aplikacji internetowych w natywnym oknie systemowym. Wykorzystuje on do tego silniki znane z przeglądarki Chromium. Po uruchomieniu programu, użytkownika powita całkiem obszerny, bo złożony z kilkudziesięciu propozycji katalog. Znajdziemy tam między innymi Dysk Google, OneDrive'a, Gmaila, Messengera, Instagram, SoundClouda, Twittera czy Wikipedię.

Każda z pozycji opatrzona jest przyciskiem pozwalającym na instalację. Po jego kliknięciu, aplikacja zostanie uruchomiona w natywnym oknie, zaś w systemie pojawią się skróty do niej. Dzięki temu możliwe jest na przykład wygodne uruchamianie Gmaila z poziomu Menu Start czy paska zadań. Producenci WebCatalog chwalą się, że w porównaniu z konkurencją, instalacja WebCatalog zajmuje bardzo niewiele, bo tylko 0,15 MB.

Obraz

WebCatalog to program opensource'owy, jego kod, wraz z dokumentacją, dostępny jest w repozytorium GitHub. Ponadto twórcy udostępnili także w menu programu możliwość zgłaszania kolejnych aplikacji przegladarkowych, przez co można liczyć, że katalog będzie się sukcesywnie powiększał. Program znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)