WebHop od TVN – 100 MB transferu dziennie w zamian za reklamy

WebHop od TVN – 100 MB transferu dziennie w zamian za reklamy

WebHop od TVN – 100 MB transferu dziennie w zamian za reklamy
07.12.2017 11:04, aktualizacja: 07.12.2017 20:58

TVN ogłosił uruchomienie testów nowej aplikacji mobilnej na Androida. Nosi ona nazwę WebHop i w zamian za oglądanie reklam umożliwia wykorzystanie do 100 MB transferu w sieciach Orange, Plus, T-Mobile oraz Play. Aplikacja działa w oparciu o VPN i wykorzystany w niej transfer odliczany jest od pakietu wykupionego oferowanego przez operatora.

Po włączeniu aplikacji wystarczy dać zgodę na utworzenie nowego połączenia VPN i pacnięcie przycisku połącz, konieczne jest rzecz jasna połączenie z transmisją danych. Następnie należy wyrazić zgodę na wyświetlanie treści reklamowych, przetwarzanie danych oraz identyfikację na podstawie lokalizacji. Ponadto aplikacja oferuje także stworzenie profilu, w którym uzupełnić można wiek, płeć i zainteresowania, co oczywiście posłuży do serwowania skuteczniejszych reklam. Te z reguły można pominąć dopiero po kilkunastu sekundach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aktualnie aplikacja jest w fazie testowej – umożliwia codziennie co najmniej 7,5 tys. użytkownikom wykorzystanie do 100 MB Internetu. Co oznacza co najmniej? Wyjaśniliśmy tę sprawę z biurem prasowym TVN-u – chodzi o możliwość pozyskania kolejnych reklamodawców, dzięki którym limit 100 MB może w przyszłości zostać podwyższony. Propozycja TVN-u ma zasadniczą przewagę nad podobnymi ofertami dostarczanymi np. przez Facebooka w Indiach czy w Afryce – z Sieci można korzystać, jak przy standardowym połączeniu, bez ograniczeń do określonych stron czy aplikacji.

A jak sprawy mają się pod względem technikaliów? Twórcy deklarują, że górnym limitem prędkości połączenia jest 5 Mb/s, w naszych testach prędkość wyniosła 2,4 Mb/s. Częstotliwość wyświetlania reklam określana jest na podstawie dwóch czynników – czasu połączenia i wykorzystanych danych. Aplikacja WebHop dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)