WindowsGrafikaInne programy graficzneWebPconv
WebPconv ikona

WebPconv6.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

WebPconv to konwerter plików graficznych PNG oraz JPEG do formatu WebP. Jest on rozwijany przez Google, a charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem kompresji (można osiągnąć wyniki nawet na poziomie 90% zysku), przy zachowaniu wysokiej szczegółowości plików. Dostępna jest również konwersja bezstratna.

Cały proces jest odwracalny (wówczas pliki ponownie zwiększają swój rozmiar), przez co sposób działania aplikacji można porównać do tworzenia typowych archiwów plików. Obsługa jest przy tym bardzo prosta i wymaga w pierwszej kolejności przeciągnięcia plików, które chcemy edytować na obszar roboczy programu. Na górnym pasku narzędzi znajduje się z kolei przycisk uruchamiający etap konwersji grafik do nowego formatu. Analogicznie obsługiwana jest zakładka odpowiedzialna za odczyt grafik z formatu WebP i ich ponowny zapis do PNG lub JPEG.

Korzystając z programu warto zajrzeć do jego ustawień, w których znajdziemy między innymi możliwość wybrania opcji konwersji bezstratnej lub ręczne wskazanie jakości, w jakiej będzie zapisany plik docelowy.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań1 148
Data aktualizacji12 gru 2016
Rozmiar pliku4.90 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
WebPconv ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)