Western Digital prezentuje kartę SDXC o pojemności 1 TB

Western Digital prezentuje kartę SDXC o pojemności 1 TB

Western Digital prezentuje kartę SDXC o pojemności 1 TB
20.09.2016 15:17

Western Digital na targach Photokina w Niemczech pojawił się głównie w jednym celu – pokazaniu prototypu karty SDXC o pojemności aż 1 TB. Karta o tak dużej przestrzeni na dane powinna sprawdzić się w nowych urządzeniach, które są w stanie rejestrować obraz w 4K lub 8K czy materiał wideo w 360 stopniach.

W 2014 roku SanDisk pochwalił się prototypem karty 512 GB. Po dwóch latach, obecny właściciel SanDisk, czyli Western Digital pokazuje nośnik o dwukrotnie większej pojemności. To spory krok do przodu, sprawiający, że karty SDXC pod względem pojemności będą mogły konkurować z pojemnymi dyskami SSD. Najpojemniejsze karty będą oczywiście skierowane dla profesjonalistów, a jak się pojawią na rynku, to ich cena z pewnością będzie wysoka.

Obraz

Zaprezentowana karta należy do rodziny SanDisk Extreme Pro. Jak wcześniej wspomnieliśmy – na chwilę obecną mamy do czynienia wyłącznie z prototypem, ale Western Digital nie wyklucza wprowadzenia karty do sprzedaży. Nie poznaliśmy szczegółowych danych. Wiemy jednak, że zastosowane zostały 32 kości NAND, a więc producent wybrał konfigurację 32 × 256 Gb (32 GB).

Prawdopodobnie została zastosowana technologia 3D BiCS (bit cost scalable), którą SanDisk zaprojektował we współpracy z Toshibą. Pojedyncza kość to 48 warstw TLC NAND Flash i pojemność 32 GB.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)