WhatsApp dostanie nową opcję. Każdy chętnie skorzysta

WhatsApp dostanie nową opcję. Każdy chętnie skorzysta

WhatsApp pracuje nad nową funkcją
WhatsApp pracuje nad nową funkcją
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek
06.05.2024 08:46, aktualizacja: 06.05.2024 09:22

Użytkownicy WhatsAppa niedługo skorzystają z nowej opcji, która pomoże zaprowadzić porządek. Jak udało się zauważyć w wydaniu beta komunikatora, do WhatsAppa trafi możliwość ukrywania wybranych czatów w ramach społeczności, co przyda się, by tymczasowo przestać śledzić daną grupę.

WhatsApp eksperymentuje w wydaniach beta z nowymi funkcjami, które docelowo trafią do stabilnej wersji komunikatora. W aktualizacji 2.24.9.27, którą udostępniono testerom na Androidzie, pojawił się zarys nowej funkcji - ukrywania wybranych społeczności, czyli niejako wyciszania ich na liście wszystkich obserwowanych. To drobiazg, który może pomóc zaprowadzić porządek w aplikacji i sprawniej poruszać się po społecznościach.

Wybrany czat jest wówczas przenoszony niżej na liście społeczności i użytkownik w praktyce przestaje obserwować tę grupę, ale jednocześnie widzi ją bez dodatkowego wyszukiwania w aplikacji. Dzięki temu możliwe będzie szybki powrót do obserwowania danej społeczności, bez żmudnego wyszukiwania jej w inny sposób. Wystarczy kilka kliknięć na dole listy grup, które i tak pozostają obserwowane.

W WhatsAppie trwają eksperymenty z ukrywaniem czatów społeczności
W WhatsAppie trwają eksperymenty z ukrywaniem czatów społeczności© WABetaInfo

W tym momencie nie wiadomo, kiedy dokładnie nowa opcja miałaby trafić do stabilnego wydania WhatsAppa, ale znając tempo rozwoju aplikacji, w praktyce wdrożenia można spodziewać się w perspektywie tygodni, a góra najbliższych miesięcy. Trzeba przy tym pamiętać, że zdarza się, iż nowa opcja w WhatsAppie nie pojawia się równo w tym samym momencie w aplikacji na Androida i iOS-a i niekiedy konieczne jest uzbrojenie się w dodatkową cierpliwość.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Równocześnie warto również pamiętać, że w przypadku pojedynczych kontaktów lub czatów grupowych ze znajomymi, WhatsApp oferuje inne możliwości wyciszania konwersacji, wliczając w to blokowanie niechcianych rozmów i zgłaszanie użytkowników jako spamu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)