WhatsApp jako platforma handlowa. Podczas rozmowy będzie można dokonać zakupu

WhatsApp jako platforma handlowa. Podczas rozmowy będzie można dokonać zakupu

fot. WhatsApp
fot. WhatsApp
Arkadiusz Stando
25.10.2020 17:58, aktualizacja: 26.10.2020 11:00

WhatsApp rozwija funkcje udostępniane z myślą o biznesowych użytkownikach komunikatora. Na oficjalnym blogu pojawił się wpis na temat zakupów, płatności i obsługi klientów z poziomu aplikacji.

W czerwcu tego roku Mark Zuckerberg hucznie ogłaszał wprowadzenie WhatsApp Pay w pierwszym kraju – Brazylii. Funkcja płatności przez komunikator miała pojawić się na całym świecie w ciągu pół roku, ale póki co ucichły na ten temat wszelkie doniesienia. Nowy wpis na blogu co prawda nie dotyczy bezpośrednio WhatsApp Pay, ale brzmi bardzo podobnie.

Wpis pojawił się na blogu Facebooka oraz WhatsAppa. Zapowiada rozszerzenie platformy WhatsApp Business, czyli komunikatora służącego do kontaktów pomiędzy sprzedawcami a klientami. Analitycy Facebooka zauważyli, że WhatsApp coraz częściej służy do bezpośredniego handlu, a więc zamierza jeszcze bardziej uprościć ten proces.

Zakupy w WhatsAppie – ma być łatwo i szybko

Teraz firmy będą mogły udostępnić swój katalog ofert bezpośrednio w okienku rozmowy z klientem. Z kolei zainteresowani zakupem otrzymają możliwość przeglądania produktów i pytania o szczegóły. Jeśli klient będzie zadowolony z rozmowy, będzie mógł dokonać zakupu bezpośrednio na czacie, poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku. Następnie pojawi się okienko z ceną i ilością towaru, a dalej użytkownik będzie mógł zapłacić – na przykład przy pomocy dodanej wcześniej w aplikacji karty płatniczej.

The future of business messaging

"Przez ostatnie dwa lata nasza aplikacja WhatsApp Business i interfejs WhatsApp Business API stanowiły wsparcie firm dowolnej wielkości w zarządzaniu czatami. Uważnie wsłuchiwaliśmy się w ich opinie dotyczące rozwiązań, które się sprawdziły i które mogłyby okazać się przydatne –dążymy do tego aby aplikacja WhatsApp stała się najlepszym sposobem komunikacji klientów z firmami" – tak Facebook tłumaczy wprowadzenie platformy zakupowej do aplikacji WhatsApp.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)